ПАТ "Вітаміни" порушує наказ про фальсифікації лікарських засобів - вказує завідомо неправдиву дозу діючої речовини в препараті "Панкреатин" UA / 0337/01/03, серії 3281218.
Про це свідчать дані Київського науково-дослідного центру судових експертиз, який провів дослідження складу таблеток цього виробника, передає The Page.
Експерти з'ясували, що препарат "Панкреатин" містить набагато менше діючої речовини, ніж вказано в інструкції. Зокрема, із задекларованих 250 мг панкреатину в одній таблетці (дозі) насправді лише близько 24 мг діючої речовини, тобто, менше 17% (в 10 разів) заявленого, а решта - просто допоміжні (неактивні) речовини такі, як молочний цукор (лактоза) та інші.
Показником ефективності ферментних препаратів є активність ліпази (важливого ферменту в механізмі розщеплення жирів). Відповідно до світових стандартів, препарати, які містять активність менше 3000 ліпази, не є лікарськими засобами для дорослих. Однак, в Україні мало відомо про цю особливість панкреатину, тому пацієнти не звертають увагу на активність.
"Препарат "Панкреатин" є в домашній аптечці кожної другої сім'ї. За призначенням лікаря він необхідний людям, що страждають панкреатитом. Це захворювання підшлункової залози. Сам препарат - діюча речовина тваринного походження, який повинен замінити відсутні в організмі ферменти - ліпазу, амілазу та протеазу. йдеться про повноцінні ліки. У нас ці таблетки часто використовують, щоб полегшити засвоєння вуглеводів, жирів і білків. Одна справа, якщо мова йде про наслідки ситної вечері після ділових переговорів, інша - коли людина дійсно хвора. Останній фактор і змусив журналістів розібратися в ситуації, яка виникла з препаратом на ринку", - пояснив перший заступник головного редактора видання Олег Гавриш.
На думку фахівців (у тому числі і на підставі проведеної експертизи) компанія "Вітаміни" займається дистрибуцією препарату, який по ферментативній активності є скоріше БАДом, ніж лікарським засобом. Однак, називати його БАДом компанії, швидше за все, не вигідно, так як при дистрибуції повноцінного лікарського засобу необхідно платити всього 7% ПДВ, а БАДа - 20%.
Олег Гавриш також зазначив, що очікує відповіді з даного питання від відповідних структур МОЗ України.