RU  UA  EN

Неділя, 27 квітня
  • НБУ:USD 41.35
  • НБУ:EUR 46.80
НБУ:USD  41.35
Суспільство

Новини

27 квітня

26 квітня

Всі новини

Свято Шавуот: історія, традиції і заборони

З вечора 28 травня до вечора 30 травня відзначається іудейське свято Шавуот, встановлене на честь трьох подій - дня дарування Тори, першого врожаю і дня народження і смерті царя Давида.

"Апостроф" розповідає про історію, традиції і заборони Шавуота, який також називають П'ятидесятниця (він відзначається на 50-й день після Песаха).

Історія свята

Згідно писань, на 50-й день після Ісходa з Єгипту євреї наблизилися до гори Синай і отримали від Бога Тору з Десятьма Заповідями, таким чином уклавши з Ним договір бути Йому "царством священиків та народом святим", тобто всім серцем виконувати дані десять заповідей і по всьому світу поширювати знання про Бога.

Традиції Шавуота

Шавуот також - це день народження і річниця смерті царя Давида, тому в деяких громадах запалюють 150 свічок - за кількістю складених царем Псалмів.

Після вечірньої трапези євреї не сплять всю ніч, читаючи релігійні тексти, а в саме раніше дозволений час вимовляють ранкові молитви.

В Шавуот святкують не тільки певна подія, але і початок нового сезону. Зазвичай Шавуот відзначався в період, коли починалася жнива пшениці.

У стародавні часи у євреїв в цей день існувала традиція робити друге приношення в Храмі. Для цього з пшениці свіжого помелу пекли два короваї та несли їх в Храм. Також жертвували кращі перші плоди, фрукти.

Зараз в Шавуот в синагогах виносять сувій Тори і читають про те, як вона була дарована, розповідають про закони святкування Шавуот, зачитують текст десяти заповідей. Також є традиція всю ніч напередодні свята читати Тору.

Що не можна робити в Шавуот

У дні святкування Шавуот не можна працювати. Дозволяється лише приготування їжі і перенесення вогню.

Як повідомляв "Апостроф", 28 травня, православні християни відзначали велике християнське свято - Вознесіння Господнє, яке відзначають на 40-й день після Великодня.