Японія звинувачує Китай в тому, що на її берег викидає велику кількість човнів-привидів з громадянами КНДР. На деяких з них були виявлені людські скелети.
Про це йдеться в матеріалі на сайті NBC News.
Майже 600 "судів-примар" були виявлені за останні п'ять років, і 150 тільки за останній рік.
Одну з найбільш похмурих знахідок виявили в грудні 2019 року на дерев'яному човні, який прибило до японського острова Садо. На борту знайшли голови двох людей і частково скелетовані тіла п'яти осіб.
Дослідники стверджують, що причиною появи човнів-привидів є те, що раніше Китай таємно відправив армаду промислових човнів для незаконного лову риби у водах Північної Кореї. Це змусило зневірених північнокорейських рибалок ризикувати своїм життям, вирушаючи далі в море на човнах, але згодом на них чекала невдача. Вважається, що режим Кім Чен Ина спричиняє більший тиск на рибалок в умовах гострої нестачі продовольства.
У морі зникло так багато рибалок, що деякі портові міста називають "селами вдів".
Принаймні 50 виживших були врятовані і опитані японською владою за останні сім років, але вони, як повідомляється, відмовилися відповідати на більшість запитань і зажадали повернення в Північну Корею.
Протягом довгого часу кораблі-примари залишалися загадкою. Спочатку вважалося, що зміна клімату змусила кальмарів покинути їх природне місце розташування, змусивши північнокорейців йти далі в море і вмирати від зневоднення або голоду.
На багатьох човнах, викинутих на берег, на борту нікого не було, тому в Японії виникли підозри, що в них знаходилися шпигуни чи навіть люди, які прибули туди, щоб поширити хворобу.
Відомо, що понад 900 китайських судів незаконно виловлювали рибу в регіоні в 2017 році і 700 - в 2018 році. Китай звинувачують в порушенні санкцій ООН, які забороняють іноземний промисел в територіальних водах Північної Кореї. У відповідь міністерство закордонних справ Китаю заявило, що вони "незмінно карають" незаконний промисел. При цьому Китай не визнавав і не заперечував відправку своїх човнів в північнокорейські води.
Як повідомляв "Апостроф", в липні 2020 року в США заявили про активності на північнокорейському підприємстві з виготовлення ядерних боєголовок.