RU  UA  EN

Субота, 23 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

23 листопада

22 листопада

Всі новини

День цілителя Пантелеймона - що не можна робити 9 серпня

У четвер, 9 серпня, весь православний світ святкує день пам'яті святого Пантелеймона.

"Апостроф" розповідає, що потрібно знати про цей день.

Великий святий і цілитель прославився своїми чудесами. Він зцілив чимало бідних людей, в тому числі і від сліпоти.

Хто такий Пантелеймон-цілитель

Пантелеймон народився приблизно в III столітті на території Никомедии. Він займався лікуванням. Коли він познайомився з місцевим проповідником Єрмолаєм, той звернув його в християнську віру. Лекарь увірував у Христа коли попросив його зцілити дитину, яку вкусила змія. Після цього Пантелеймон вирішив присвятити своє життя служінню Богу і оточуючим людям.

Святий Пантелеймон вважається покровителем лікарів і воїнів. Мощі Пантелеймона-цілителя після його мученицької смерті розійшлися по всіх православних країнах.

Що не можна робити в свято Пантелеймона-цілителя

Вважалося, що в цей день не можна проводити роботи в полі. Предки вірили, що блискавка може спалити врожай, або того, хто його збирає. День святого Пантелеймона також називають "Палій". При цьому також вважалося, що і лінуватися в цей день не можна.

В негоду 9 серпня намагалися залишитися вдома, оскільки літні грози часто проходили з великою кількістю блискавок, яких люди дуже боялися. Крім того, за народним повір'ям, у цей день не можна байдуже проходити повз чужу біду. Говорили, святий Пантелеймон допомагав кожному - і жебракові в бідному районі, і злочинцеві в тюрмі. Вважається, що якщо в цей з байдужістю поставитися до чужого горя, святий може покарати.

Що можна робити в свято

Наші предки також вважали, що саме зараз варто збирати цілющі трави, використовували особливі змови і обряди. Крім того, свято називали Кочанніком, оскільки в цей час завиваються капустяні вилки. Діставали капусту, яка залишилась з минулого врожаю і готували листкові пиріжки з начинкою. У цей день люди йшли до церкви, щоб освятити колосся, які зібрали з полів. Потім ці колосся належало зберігати в будинку.