Нова мультимедійна платформа опитувань і вивчення громадської думки iViche.com ("Інтернет-Віче") запустила свій перший масштабний дослідницький проект – опитування українців, чому вони підтримують ту чи іншу політичну силу.

Про це йдеться на сайті платформи.

Опитувань, які "ранжують" політичні партії, що вишикувалися перед забігом за розподілом місць в місцевих органах влади, не бракує. Платформа iViche поставила за мету розібратися не просто з рівнем підтримки, а у свідомих і підсвідомих мотивах, які рухають громадянами при виборі тої чи іншої партії.

Серед об’єктів дослідження - "Слуга народу", ОПЗЖ, "Європейська солідарність", "Батьківщина" і "Партія Шарія". Але система iViche дає можливість кожному учаснику опитування вказати інший об’єкт його політичної прихильності. Таку ж свободу користувачам платформа дає і при вказанні причин свого вибору: окрім запропонованих відповідей учасники опитування можуть вказувати свої варіанти, які також потрапляють у перелік для голосування.

Варіанти відповідей, запропоновані iViche, сформульовані з певною гумором, передбачаючи, що і мотивація виборців теж не полишена гумористичного підґрунтя. Приміром, серед варіантів відповідей на питання, чому люди голосують за "Слугу народу", є "Чекаю посадок", за ОПЗЖ – "Рабінович прикольний", за ЄС – "Хочеться ще реформ" та "Гончаренка – в мери столиці!". Прихильники "Батьківщини" можуть обрати варіант "Краса врятує Світ!", а електорат "Партії Шарія" – "Це не партія, а Ютуб-канал".

Новий соціально-політичний сервіс iViche проводить дослідження за унікальною двотуровою схемою. В ході першого етапу – "обговорення", – учасники можуть додавати свої варіанти відповідей, змінювати думку, переголосовувати. Таким чином, за задумкою авторів, збирається максимальна кількість свідомих думок. В ході другого етапу - голосування - учасники голосують лише за один із набору варіантів, зібраних в першому турі.

Платформа вимагає нескладної реєстрації, а вже зареєстрованим учасникам iViche надається можливість самим створювати опитування на теми, які здаються їм актуальними і важливими. Це дійсно унікальний інструмент "цифрової демократії", який, з одного боку, фіксує "больові точки суспільства", з іншого – інформує про такі сигнали владу. Адже після завершення голосувань система автоматично розсилає результати за електронними адресами державних органів, які вказують користувачі при створенні опитування.