У середу, 26 серпня, православна церква вшановує пам'ять святого Тихона Задонського, якого в народі називають також Тихоном Страсним. За повір'ям, у цей день потрібно тричі обійти будинок з іконою Божої матері, щоб захистити житло від нечистої сили.
Детальніше про історію свята, його традиції, прикмети і заборони цього дня розповідає "Апостроф".
Історія і традиції свята
Майбутній святий народився в 1724 році в селі Короцко Валдайського повіту Новгородської губернії в родині бідного псаломщика Сави Кирилова. Він навчався в Новгородській духовної семінарії, у віці 34 років прийняв чернечий постриг і став іменуватися Тихоном.
За переказами Тихон в старості оселився в Задонському монастирі, де і помер. Саме тому його називають Тихоном Задонського.
Народна назва свята Тихон Страсний пов'язана з іконою Божої матері "Страсної". Саме з нею в цей день тричі обходили навколо будинку, щоб прогнати нечисту силу. При цьому в сінях читали примівки від поганого слова і пристріту.
Також в цей день було прийнято молитися про спокій і здоров'я - як тілесне, так і духовне, оскільки єпископ ще за життя був відомий як захисник від смутку, туги, депресії і біснування.
У цей день люди зазвичай наводили порядок в погребі і сараях, перед тим, як туди буде покладено урожай. Перевіряли, чи не утворилася де цвіль або гниль.
Прикмети
Якщо над лісом стоїть густий туман - урожай грибів буде чудовим.
Якщо багато грибів вродило, так і хліба буде багато.
Якщо сова всю ніч стукає, значить, скоро погода зміниться.
Якщо вітер трохи дме - найближчі дні будуть тихими, а якщо ураганом носиться - чекай дощового і непогожого вересня.
Що не можна робити в свято
На Тихона заборонялося працювати на землі, тому що вважалося, що всі види робіт підуть не на користь майбутньому врожаю. За повір'ям, це може навіть заподіяти серйозну шкоду здоров'ю господарів.
Також в цей день не рекомендувалося лихословити, заздрити і обмовляти.
Крім того, спроба збрехати в день Тихона загрожує особливо неприємними наслідками.
Як повідомляв "Апостроф", з 14 серпня до 27 серпня триває Успенський піст. Весь цей проміжок часу бажано присвятити молитвам й уникати суперечок з рідними та близькими, тобто, не віддаватися як тілесним (їжа), так і духовним спокусам.