У середу, 14 жовтня, православні християни в Україні традиційно відзначають велике церковне свято - Покрову Пресвятої Богородиці.
З Покровою Пресвятої Богородиці: кращі листівки і привітання у віршах і прозі
"Апостроф" розповідає про заборони і традиції, які зародилися в давні часи, але не втрачають своєї актуальності.
Це свято було засновано в кінці XII століття на честь подій, які відбулися на 200 років раніше в Константинополі. Тоді жителі міста звернулися до Богородиці з проханням захистити їх від ворогів і побачили диво - Небесна Матір покрила людей покривалом і підняла бурю, яка розігнала ворожі кораблі. Таким чином, покров Богородиці врятував людей від смерті.
Що потрібно робити 14 жовтня
Віруючі вранці на Покрову Пресвятої Богородиці вирушають до церкви на Божественну літургію, щоб попросити допомоги у всіх справах, здоров'я і заступництва в сімейному житті. Незаміжнім дівчатам радили прийти в церкву до початку служби і поставити свічку Богородиці. Люди вірили, що будь-яке прохання у Діви Марії 14 жовтня обов'язково буде виконане.
Вважається, що в цей день потрібно роздавати милостиню і допомагати бідним - чим більше в свято віддати, тим більше в наступному році прибуде. Скупитися не варто, адже від щедрості залежить щастя і благополуччя в домі.
На Покрову Пресвятої Богородиці господині завжди накривали багатий стіл, оскільки в цей час строгого посту не дотримуються. На святковому столі повинні бути млинці і різна випічка. Дозволяються м'ясні та рибні страви. Перед початком трапези потрібно помолитися і подякувати Богородиці за все, що було добре в році.
Що не можна робити 14 жовтня
Заборон на Покрову Пресвятої Богородиці потрібно строго дотримуватися, щоб не розгнівати Діву Марію і Всевишнього:
- не можна прибирати в будинку і займатися рукоділлям;
- давати гроші в борг;
- сваритися, лаятися, пліткувати, з'ясовувати стосунки;
- зловживати алкоголем.