У четвер, 15 жовтня, з ініціативи Дитячого фонду ООН відзначається Всесвітній день миття рук, який вперше пройшов 12 років тому.
"Апостроф" нагадує, чому ця процедура дуже важлива, особливо в період пандемії коронавірусу.
Історія і традиції Всесвітнього дня
Вперше Всесвітній день миття рук (Global Handwashing Day) пройшов в 2008 році в рамках проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН Року санітарії. Тоді понад 120 мільйонів дітей у більш ніж 70 країнах світу одночасно вимили руки з милом.
Мета масштабних акцій, які проходять в цей за підтримки ООН, - привернути увагу громадськості до дуже важливої гігієнічної процедури, яка є ключовою в профілактиці багатьох захворювань.
У багатьох країнах в День миття рук проходять загальнонаціональні гігієнічні кампанії, зокрема, школярам роздають інформаційні брошури. Прийнято також встановлювати рекорди: кілька років тому 15 жовтня в Бангладеш одночасно мили руки 53 тисячі осіб.
Чим небезпечні немиті руки
Як відзначають експерти ООН та Всесвітньої організації охорони здоров'я, проблема немитих рук має катастрофічні наслідки в світовому масштабі.
Брудні руки є однією з головних причин високої дитячої смертності в Азії і Африці. За даними ЮНІСЕФ, щодня тільки від діареї, яку ще називають "хворобою брудних рук", вмирають п'ять тисяч дітей. Через немиті руки в організм людини потрапляють збудники таких захворювань як холера, вірусна пневмонія, гепатит, грип і ГРВІ.
Проста процедура не тільки допомагає попередити зараження організму шкідливими вірусами та інфекціями, але і робить життя людей більш комфортним, приємним і безпечним.
Коли і як потрібно мити руки
Щоб повністю позбавитися від вірусу, не допоможе швидке миття і ополіскування рук. Для цього бажано дотримуватися покрокової інструкції:
- намочіть руки проточною водою;
- нанесіть достатню кількість мила на вологі руки;
- ретельно протирайте все поверхні рук, включаючи тильну сторону долонь, між пальцями і під нігтями, протягом мінімум від 40 до 60 секунд;
- ретельно промийте проточною водою;
- витріть руки за допомогою чистого рушника або одноразової паперової салтфетки.
Руки необхідно мити не менш ніж 40-60 секунд. У цей час можна наспівувати коротку пісеньку, щоб не стежити за годинником. Засоби для рук (не менше 65% спирту) потрібно втирати не менш ніж 20 секунд по всій поверхні.
Для профілактики COVID-19 руки необхідно мити в наступних випадках:
- після сякання, кашлю або чхання;
- після відвідування громадських місць, включаючи громадський транспорт, ринки і релігійні організації;
- після торкання поверхонь поза домом, включаючи гроші;
- до, під час і після догляду за хворою людиною;
- до і після їжі.
Завжди необхідно мити руки в наступних випадках:
- після відвідування туалету
- до і після їжі
- після контакту зі сміттям
- після контакту з домашніми тваринами
- після зміни підгузників дітям або надання допомоги дітям в туалеті
- коли руки мають помітні забруднення
Як повідомляв "Апостроф", тяжкість ураження хворого коронавірусом залежить більшою мірою від того, яка кількість вірусних частинок потрапила в організм людини.