RU  UA  EN

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

25 листопада

Всі новини

Досвід - не головне: як роботодавці в Україні "фільтрують" людей і в чому причина

Хоча українське законодавство забороняє будь-які прояви ейджизм, тобто, дискримінацію шукача роботи за віком, в житті все трохи інакше і часом люди передпенсійного віку не можуть знайти собі роботу саме через свої роки.

Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".

Так, на сайтах пошуку роботи вже при реєстрації необхідно вказувати свій вік, що є грубим порушенням законів. Серед вакансій, наприклад, сфери послуг або торгівлі, досить часто можна зустріти вікові обмеження: до 40 років, до 35 років. І це при тому, що в законі "Про зайнятість населення" чітко зазначено: "забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії зазначати обмеження щодо віку кандидатів". Але роботодавці, як бачимо, "успішно" це роблять.

Далеко не всі роботодавці займаються ейджизмом в описі вакансій: дискримінаційні вимоги можуть з'явитися і на співбесіді.

"Коли я тільки переїхала до Києва з Донецька як переселенець, то п'ять місяців не могла знайти роботу в сфері продажів, - скаржиться "Апострофу" мешканка столиці Юлія. - У Донецьку я досить успішно займалася продажем комп'ютерної техніки, але знайти схожу роботу в Києві ніяк не вдавалося. Мало того, що ти переселенець, так ще кожен раз, коли справа доходила до співбесіди, мені м'яко відмовляли, мовляв, ви ж розумієте, нам потрібні співробітники до 35 років, ця вакансія не для вас. При цьому, мій досвід в продажах , який до того моменту становив 15 років, нікого не цікавив".

За словами HR-експерт сайту rabota.ua Тетяни Пашкіної, в Україні недосконале трудове законодавство.

"Законодавчо, звичайно, ейджизм заборонений. Існують навіть пільги при прийомі на роботу людей передпенсійного віку", - зазначає Тетяна Пашкіна.

Дійсно, згідно зі статтею 14 закону "Про зайнятість населення", громадяни України, яким залишилося до пенсії 10 років і менше, мають додаткові гарантії при працевлаштуванні.

"Але ці норми просто не виконуються, - додає HR-експерт. - Роботодавці вважають, що люди ригідні, будуть погано працювати, не зможуть провести 12 годин на ногах тощо. Загалом, стереотипи", - запевняє Пашкіна.

Детальніше про те, чому в Україні складно знайти роботу людям після 35 років, читайте в матеріалі "Апострофа": "Замкнуте коло ейджизму: чому роботодавці поставили хрест на українцях 35+ і як це перемогти".