У вівторок, 9 березня, відзначають третій день народного свята Масляна, яке триватиме до 14 березня.
З Масляною 2021! Красиві листівки і найкращі привітання у віршах і прозі
"Апостроф" розповідає про традиції і заборони дня.
Третій день називають "Лакомка". Але також є й інші його назви: "Розгул", "Полісся" та "Перелом".
Традиції
У цей день прийнято багато готувати і їсти вдосталь. Тому традиційно господині накривають стіл. На нього ставлять медовуху, пряники, горіхи. Раніше також було прийнято пригощати чаєм з самовара. На Русі на застілля до тещі приходили зять зі своїми друзями. Їх пригощали млинцями з різними начинками.
Також це свято і для молодих, які нещодавно в шлюбі. Раніше вони вбиралися і ходили так на вулиці. По дорозі заходили в гості до тих, хто був на їхньому весіллі.
Обряди
У давні часи в цей день теща повинна була намазати голову зятя маслом. Це робилося для того, щоб він добре поводився з її дочкою. У неї в гостях зять з друзями влаштовують "концерти" - співали пісні і танцювали.
Молоді люди ходили на ярмарки, де веселилися від душі, водили хороводи і співали. Дівчата своїми піснями закликали хлопців, а також влаштовували посиденьки.
Також в цей день, вважалося, потрібно робити добрі справи і вибачатися за проступки і помилки.
Заборони
На третій день Масниці не можна сумувати. Настрій має бути гарний, вчинки благородними, а думки світлими.
Як повідомляв "Апостроф", в понеділок, 15 березня, у православних християн в Україні починається Великий піст, який триватиме до свята Великодня, яке цього року відзначають 2 травня.