У МОЗ занепокоєні тим, що українці все частіше вдаються до самолікування, навіть коли мова йде про коронавіруси, і призначають собі препарати, які можуть нашкодити організму більше, ніж допомогти .Однім з таких ліків є дексаметазон.
Про це пише сайт "Сегодня"
Міністр охорони здоров'я Максим Степнов пояснив, що лікарі в шоці від того, що українці призначають самі собі антибіотики, гормональні препарати та інші ліки.
Степнов додав: "Бувають кричущі випадки, коли один одному починають призначати дексаметазон на перший і другий день в амбулаторних умовах. Думаю, всі лікарі розуміють, і у всіх волосся дибки стає. Таким чином ви просто робите собі дуже погано, це неприпустимо."
Коли призначають Дексаметазон
Дійсно, в протоколі лікування коронавирусной інфекції присутній Дексаметазон. Але призначають його дуже обережно, тому що він має ряд протипоказань і не всі пацієнти його переносять добре. Тому що це серйозний стероїдний гормон. Його призначають тільки важким хворим і за умови, що їх імунна система починає атакувати клітини легенів.
Якщо ж починати приймати його на ранніх етапах, можна викликати зворотний ефект і отримати ускладнення, а також це може привести до порушення роботи багатьох органів.
В офіційному протоколі лікування COVID-19 в Україні цей препарат з'явився з червня 2020 року. Всесвітня організація охорони здоров'я радить препарат для лікування хворих із тяжкою і критичною формою COVID-19.
Не варто забувати, що у препарату є ряд серйозних протипоказань:
Які побічні реакції викликає Дексаметазон
На сайті ВООЗ наведено список:
- глаукома,
- катаракта,
- порушення пам'яті,
- дратівливість,
- набір ваги,
- підвищений ризик інфекцій і остеопорозу.
- сплутаність свідомості,
- різка зміна настрою,
- гіпертензія,
- затримка рідини.
Як писав "Апостроф" раніше, американська компанія Pfizer, яка створила вакцину проти COVID-19, заявила про початок випробуваньліків від коронавірусу під назвою PF-07321332.