У суботу, 3 квітня, православні християни в Україні здійснюють поминання покійних, в тому числі відвідують могили родичів на кладовищах. Цей день в церковній традиції називають батьківської суботою.
"Апостроф" нагадує про головні традиції цього дня.
Батьківських субот в церковному календарі кілька, вони є днями особливого поминання покійних.
Назва цього дня, ймовірно, походить від традиції називати покійних "батьками", тобто тими, які відійшли до праотців, або тому що християни молитовно поминали в першу чергу своїх покійних батьків.
Як провести батьківську суботу
В батьківські суботи в православних храмах здійснюються особливі богослужіння з поминанням покійних, а крім того, віруючі відвідують могили на кладовищах.
В такий день віруючі моляться за упокій померлих, просять у Господа для них милосердя і прощення гріхів. По можливості потрібно провести більше часу в молитві.
Існує благочестивий звичай вести сімейний помянник (блокнот), в якому записують імена померлих родичів. Під час домашньої молитви і під час церковного богослужіння православні християни згадують поіменно багато поколінь своїх покійних предків.
Молитва за упокій
- "Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх: батьків моїх, родичів, благодійників (імена) і всіх православних християн, і прости їм всі провини вільні й невільні, і даруй їм Царство Небесне".
Як повідомляв "Апостроф", християни західного обряду відзначають Великдень вже в найближчу неділю, 4 квітня.