Норвезько-французька археологічна місія, що працювала в Єгипті, виявила древні будівлі на місці в оазисі Бахарія, на північний захід від Каїра, де з V століття проживали монахи.
За даними єгипетського міністерства туризму і старожитностей, відкриття відбулося в ході третього сезону бурових і розвідувальних робіт в регіоні, пише Arab News.
Археологи його називають дуже важливим, так як воно дає уявлення про планування будівель і формуванні перших монаших спільнот в Єгипті.
Місія відкрила 19 кімнат, висічених в скелі, а також добре збережену церкву. На стінах були написи жовтими чорнилом, в тому числі тексти з Біблії на грецькій мові, що відображало характер чернечого життя в цьому регіоні.
За словами вчених, написи вказують на те, що монахи оселилися в цій області з п'ятого століття.
У числі відкриттів були церква і її обідній зал, фонтани, кілька кімнат і безліч остраконыв, які представляють собою черепки кераміки з грецькими письменами, датованими п'ятим і шостим століттями.
Археологи вважають, що будівлі з сирцевої цегли датуються періодом між четвертим і сімнадцятим століттями.
Нагадаємо, що під час розкопок в південному регіоні Сербії археологи виявили кілька фігурок з глини, що зображують бога.