Для отримання субсидії на комуналку потрібно подати заяву та декларацію. Зробити це можна через "Дію", сайт Мінсоцполітики або відправити документи поштою.
За словами заступника міністра соціальної політики Віталія Музиченко, прийом документів вже почався, передає "Сегодня".
Термін призначення субсидії - кінець опалювального сезону, квітень 2022 року.
Збільшення пенсій і субсидій: чого чекати українцям в 2021-2022 роках
Після подачі документів нікуди більше звертатися не треба. Соцслужби самі розрахують розмір субсидії на опалювальний період.
"Визначення субсидій відбувається в індивідуальному порядку і залежить, з однієї сторони, від розміру плати за ЖКХ. А на ці показники впливають, і тарифи, і забезпеченість комунальними послугами. Адже, хтось використовує кілька видів житлово-комунальних послуг – це все покривається через програму субсидій. З іншої сторони, на розмір плати, власне, має вплив той розмір доходів, які отримують члени домогосподарства", - сказав заступник міністра.
Він також підкреслив, що субсидію можна оформити, навіть якщо у вашій квартирі або будинку зареєстрована людина, яка там не живе. Для цього необхідний відповідний документ, щоб її доходи не враховувалися при призначенні соцдопомоги.
У теплий період середній розмір субсидії становить 300-350 гривень, а в опалювальний період досягає 1700-1800 грн. Але її розмір змінюється в залежності від складу домогосподарства і площі.
Як повідомляв "Апостроф", члени багатодітних сімей та дитячих будинків сімейного типу можуть розраховувати на субсидії на оплату комунальних послуг до 10 тисяч гривень.