Кабінет міністрів своєю постановою пом'якшив деякі правила нарахування житлових субсидій.
Вони прописані у Постанові Кабміну "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" №1184 від 15 листопада 2021 року.
Борги. Раніше субсидія не призначалася за загальної заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг у розмірі 340 гривень (20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). Тепер цю суму збільшено до 680 гривень (40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
Купівля-продаж житла. Субсидії призначаються при покупці квартири (будинку) протягом шести місяців після продажу іншої квартири (будинку), яка була єдиною власністю господарів. Доходи від такої угоди не враховуються під час розрахунку сукупного доходу. домогосподарства.
Дві нерухомості. Субсидію можуть отримати й ті, хто має у власності більше житлового приміщення.
При визначенні права отримання субсидії тепер не враховується житло:
- отримане у спадок, за умови, що жодне з житлових приміщень, що перебувають у власності, не здається в оренду. Цей факт підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства;
- розташоване у селищах міського типу (раніше не враховувалися лише будинки у сільській місцевості).
Житло від держави. Власник житла, придбаного за рахунок коштів, виділених із державного чи місцевого бюджету, також має право на призначення субсидії.
Новий транспорт. Право на допомогу на оплату комунальних платежів мають власники саморобних транспортних засобів, а також мотоциклів, яким менше 5 років. Однак вартість мотоцикла не повинна перевищувати чотирьох мінімальних заробітних плат (з 1 грудня – не більше ніж 26 тисяч гривень). Інші види транспорту, яким менше 5 років, є перешкодою для отримання субсидії.
Депозит. Під час призначення субсидії враховується загальна сума всіх депозитів - вона не повинна перевищувати 100 тисяч гривень. Також береться до уваги наявність облігацій внутрішньої державної позики на загальну суму, що перевищує 100 тисяч гривень.
Субсидія на електроопалення. Збільшено розмір субсидії для мешканців лінії зіткнення на Донбасі, які внаслідок військових дій залишилися без тепло- або газопостачання та використовують для обігріву житла побутові електроприлади. Розмір допомоги визначатиметься з урахуванням норми споживання електроенергії, передбаченої для індивідуального опалення – 30 кВт/год на 1 квадратний метр опалювальної площі на місяць у опалювальний період (з 16 жовтня до 15 квітня).
Відсутність прибутку. Право на субсидію мають жінки без доходу, які доглядають дитину до досягнення нею 6-річного віку (за висновком лікаря).
Раніше "Апостроф" розповідав, які документи необхідно подати для отримання субсидії.