В Україні на 91-му році пішов з життя літературознавець, дисидент та Герой України Іван Дзюба.
Про сумну звістку повідомив літературознавець, політичний і громадський діяч Микола Жулинський, передає Радіо Свобода.
Він зазначив, що Дзюба був одним із лідерів національно, духовного відродження другої половини ХХ - початку ХХІ століття.
"Передусім Іван Дзюба – це інтелектуальний провідник і речник українського «шістдесятництва». І я сьогодні не можу не згадати слів Ліни Костенко, яка сказала, що Іван Дзюба – це людина, що завжди мала мужність говорити правду", - наголосив Жулинський.
Він нагадав, що Дзюбу свого часу відсторонили від друку, від участі у літературному і громадському житті на багато років, проте це змусило його відмовитися від творчості.
За словами літерутарознавця, Іван Дзюба в останні роки мав проблеми зі здоров’ям, однак далі працював і стежив за літературним процесом та суспільно-політичним життям країни.
Дисидент радянських часів, Герой України, академік НАН України Іван Дзюба родом з Донецької області (с. Миколаївка Волноваського району). Він народився 26 липня 1931 року.
Варто зауважити, що у вересні 1965 року під час прем'єри фільму "Тіні забутих предків" у кінотеатрі "Україна" він спільно із Василем Стусом та В'ячеславом Чорноволом виступив на сцені з першим у СРСР публічним протестом проти влади, оприлюднивши дані про таємні арешти творчої інтелігенції України.
У 1973-му був засуджений до п’яти років ув’язнення і п’яти років заслання за працю "Інтернаціоналізм чи русифікація", проте був "помилуваний".
У 90-ті був міністром культури і головою Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.
Він є автором десятків публікацій, книг, зокрема про Тараса Шевченка, досліджень про культуру і політику. Одна з останніх робіт - "Чорний романтик: Сергій Жадан". Є одним із співзасновників "Народного руху України", учасником ініціативної групи "Першого грудня".
Також ми писали, що 8 лютого, на 88 році життя не стало відомого одеського кінорежисера та сценариста Геннадія Тарасуля.