З початком повномасштабної збройної агресії Росії проти України російські окупаційні війська зуміли зайти до деяких українських населених пунктів, де зіткнулися не з привітним прийомом, а з відвертою ненавистю з боку місцевого населення.
"Апостроф" зібрав добірку новин на тему, як зустрічали "братський народ" мешканці України.
Бердянськ
28 лютого російські військові під крики місцевих жителів "Бердянськ - це Україна!" були змушені залишити площу перед Бердянською міськрадою. Незважаючи на накопичення російської військової техніки, яка розташувалася у виконкому, українці вийшли на протест. Люди заспівали гімн України на площі Єдності.
Куп'янськ
У Куп'янську Харківської області люди вийшли назустріч російській військовій колоні беззброї та зажадали від окупантів забратися з їхнього міста.
У вівторок, 1 березня, у Куп'янську зник депутат міської ради Микола Маслій. Про це повідомляє Telegram-канал "Труха Харків".
За словами мітингувальників, російські військові спочатку відкликали депутата убік, а потім почали стріляти та випустили димові завіси. Після Миколи Маслія ніхто не бачив, а всі спроби встановити з ним зв'язок закінчуються невдачею.
Конотоп
У Конотопі Сумської області жителі вийшли до російських окупантів із вимогою покинути їхнє місто.
Мелітополь
У Мелітополі люди вийшли на протест із українськими прапорами. Вони стали відтісняти російських окупантів, але ті почали стріляти у повітря. Проте це не злякало українців.
Енергодар
В Енергодарі Запорізької області жителі вийшли назустріч колоні російських окупантів – люди перекрили дорогу, зокрема вантажівками. У свою чергу, окупанти стріляли у бік людей димовими гранатами "Хмара".
Бобровиця
У Бобровиці Чернігівщини назустріч російським окупантам виїхав молоковоз. Окупанти спробували зупинити його за допомогою автоматних пострілів, однак у них нічого не вийшло.
Херсон
У Херсоні, де на вулицях також з'явилися російські окупанти, люди вийшли на вулиці та відібрали у ворога прапори, зняті з адміністративних будівель.
Раніше ми повідомляли, що бійці 14-ї окремої механізованої бригади ім. князя Романа Великого та 95-ї окремої десантно-штурмової бригади звільнили від російських окупантів Макарів Київської області та закріпилися там.