RU  UA  EN

Неділя, 5 січня
  • НБУ:USD 41.95
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.95
Суспільство

Новини

5 січня

Всі новини

Українських військових тренує американська "група Моцарта": фото

Військових Збройних сил України почала тренувати бригада американських ветеранів, яка зветься "Група Моцарта" (на противагу російській військовій "Групі Вагнера").

Про це йдеться у статті видання The New York Times.

Зазначається, що до початку війни США відкликали своїх інструкторів з України, які працювали з 2014 року. Наразі ж запит багаторазово збільшився. Американські військовослужбовці відгукнулися на заклик української влади про допомогу: в Україну продовжують прибувати інструктори, які мають досвід бойових дій в Іраку, Афганістані, Ефіопії та Сирії.

Кілька десятків ветеранів об'єдналися у "Групу Моцарта" та організували тренувальні табори неподалік місць бойових дій. Один із ветеранів розповів, що особисто навчив близько 2,5 тисячі солдатів. Працюють вони за рахунок власних заощаджень та за донати.

Група пропонує базові військові інструкції для солдатів, що вирушають на фронт, і проводить заняття із застосування американської зброї, наприклад, переносної протитанкової ракети "Джавелін".

Ще ветерани критикують владу США за небажання допомагати, мовляв, тільки-но намагаються вийти на зв'язок із Пентагоном - з ними не бажають спілкуватися.

"Щоразу, коли ми простягаємо руку допомоги, ми отримуємо відмову... Вони так бояться, що станеться щось погане, і це виглядатиме так, начебто це було прерогативою уряду. Ми - персона нон грата", - каже ветеран.

Екскерівник відділу аналізу Росії ЦРУ та директор Інституту Квінсі, неупередженого дослідницького інституту зовнішньої політики Джордж Біб вважає, що США слід виявляти обережність.

"Як і у В'єтнамі, є ризик, що ми ненавмисно втягуватимемося все глибше і глибше, крок за кроком. Різниця в тому, що в Україні ставки вищі. Сполученим Штатам та Росії було б набагато простіше вступити у прямий конфлікт, який може швидко перерости у дуже серйозний", - цитує його видання.

Як повідомлялося, українські військові досягли "значного успіху", використовуючи на полі бою системи залпового вогню HIMARS, передані США.