RU  UA  EN

Субота, 2 листопада
  • НБУ:USD 40.95
  • НБУ:EUR 44.25
НБУ:USD  40.95
Суспільство

Що робити, якщо всюди вимагають військовий квиток: роз'яснення юриста

Через повномасштабне вторгнення Росії в Україні триває загальна мобілізація, але не завжди і скрізь у військовозобов'язаних мають вимагати військовий квиток.

Детальніше ситуацію українцям прояснив адвокат Роман Симутін у своєму YouTube-каналі.

Читайте також: Мобілізація "на камеру": карати за відмову прибути у військкомат стане простіше

Він прокоментував той факт, що військовозобов'язані українці без військового квитка зараз не можуть навіть одружуватися.

"У мене запитують: "А чи правда, що я не можу вступити до вузу, працевлаштуватися на роботу, зареєструвати шлюб без дозволу ТЦК? Аж ніяк! Але медіа та соцмережі настільки перенасичені цими інфовкидами, що я вже сам починаю в це вірити", - заявив правозахисник.

Він нагадав про те, що при вступі до вишу, працевлаштування на роботу, реєстрації шлюбу, перереєстрації адреси тощо у людини правда можуть запитати про військовий облік або попросити військово-облікові документи, але це особисте право кожного - надавати цю інформацію, або відмовити.

Симутін підкреслив, що у людини не можуть вимагати те, що не передбачено законом:

"Влаштуватися на роботу до держустанови без військового квитка ви точно не зможете, хоч це і дискримінація. Але зареєструвати шлюб, провести перереєстрацію місця проживання, вступити до вузу зможете, тому що такі вимоги незаконні", - наголосив він, нагадавши про можливість писати скаргу.

Раніше ми писали, у яких випадках можна відмовитись від вручення повістки.

Вас також може зацікавити:

ЗСУ потрібні сили для наступу: чи буде мобілізація безробітних

Маскарад не допоміг: прикордонники затримали ухиліста, одягненого в жінку

Мобілізація в Україні: військовий розповів, хто потрібен українській армії

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, що напала на нас. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення порядку денного – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий заклик військовозобов'язаної людини на військову службу. Це звичайний процес у воюючій країні. Слід пам'ятати, що обов'язок кожного українця - захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти тікаєш від війни – завтра вона може прийти до тебе.