RU  UA  EN

Пʼятниця, 15 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.40
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

14 листопада

Всі новини

Що буде, якщо відмовитися від мобілізації: роз’яснення юриста

Українці можуть відмовитися від мобілізації, але в цьому випадку військовозобов'язаний нестиме за це відповідальність. Тим, хто систематично ухиляється від мобілізації, загрожує кримінальна відповідальність – від трьох до п'яти років ув'язнення.

Про це повідомив "Фактам ICTV" правозахисник Ростислав Кравець.

Читайте також: Що загрожує жінкам, котрі не стануть на військовий облік: роз'яснення юриста

За його словами, відмовитися від мобілізації в Україні можна, оскільки ми не живемо у рабській державі. Однак у разі відмови військовозобов'язаний нестиме за це відповідальність як за ухилення від мобілізації.

Якщо українець отримав повістку, але не з'явився до ТЦК та СП без важливої причини, він нестиме адміністративну відповідальність - йому потрібно заплатити штраф.

А систематично ухиляються від мобілізації також можуть отримати більш строге покарання від трьох до п'яти років ув'язнення. Адвокат зазначає, щоб притягти людину до відповідальності правоохоронцям потрібно довести факт ухилення.

"Зазвичай люди у суді підтверджують той факт, що вони не хочуть воювати, відмовляються від військової служби, про що свідчать відповідні вироки ", - зазначив Кравець, наголосивши, що потрібно обов'язково довести факт ухилення.

Правоохоронці мають зафіксувати щонайменше три факти ухилення від мобілізації, щоб покарати військовозобов'язаного.

"Якщо неявка в ТЦК і СП повторюватиметься протягом кількох разів - коли не просто покинули повістку і людина не з'явилася, а їй під особистий підпис вручили повістку, - то, звичайно, в цьому випадку може бути кримінальна відповідальність. Загалом тричі має бути доведено, що людина дійсно отримала повістку і дійсно не з'явилася" , – пояснив Кравець.

Нагадаємо, раніше ми також розповідали про те, кому цієї осені можуть повторно вручити повістки .

Вас також може зацікавити:

Мобілізувати можуть і непридатних до служби: у ТЦК дали пояснення

Шварценегери закінчилися: чому в Україні мобілізують обмежено придатних

В Україні перевіряють довідки ВЛК про непридатність до служби: що загрожує ухилистам

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, за повісткою можливий заклик військовозобов'язаного людини на військову службу. Це звичайний процес у воюючій країні. Слід пам'ятати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти тікаєш від війни, то завтра вона може прийти до тебе.