АТ "Укренерго", що належить державі, перетворилось на суб'єкт приватного права — його топ-менеджери випали з переліку держслужбовців, що за законом зобов'язані декларувати статки.
Про це написав політичний експерт Тарас Загородній у Facebook.
Він назвав це несправедливим, адже Укренерго — державна компанія, яка заробляє на кожній нашій платіжці, керівника якої призначає наглядова рада з представниками держави у складі. Відтак платники податків мають право знати, скільки заробляє найнятий ними менеджер Володимир Кудрицький і чи відповідають зарплаті його видатки.
"Взяти той же Нафтогаз. Така ж сама державна корпорація, але Чернишова (на відміну від Кудрицького) від е-декларування не звільнили", — написав експерт.
Він закликав Кудрицького не ховатися за законодавчими колізіями, бути прозорим і відкритим і брати приклад з Чернишова.
"Ви на посаді вже три роки. Платники податків мають право знати, як за цей термін змінився чи не змінився ваш майновий стан. Часу на заповнення декларації у вас вдосталь — граничним терміном Верховна Рада визначила 31 січня 2024", — нагадав Загородній.
Експерт нагадав долю ексочільника "Нафтогазу" Андрія Коболєва, який свого часу також "вперто не бажав публікувати декларацію", - тепер він під слідством НАБУ.
Нагадаємо, електронне декларування для чиновників в Україні скасували після початку повномасштабного вторгнення Росії.
5 вересня 2023 Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9534 про повернення е-декларування, однак не підтримала правку про негайне відкриття реєстру декларацій. 6 вересня на сайті президента з'явилася петиція з вимогою ветувати законопроєкт №9534 та повернути його до парламенту.
12 вересня Володимир Зеленський ветував вказаний закон і закликав нардепів якнайшвидше проголосувати за відкриття реєстру декларацій.
20 вересня Рада схвалила закон про е-декларування з правкою Зеленського.