RU  UA  EN

Вівторок, 21 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  42.05
Суспільство

Новини

21 січня

20 січня

Всі новини

"Бавовни" на Росії буде більше: виробник "Довбуша" значно збільшить виробництво deepstrike-дронів

Володимир Яценко, який розробляє для ЗСУ безпілотники літакового типу "Довбуш", що вражають цілі на відстані 1000 км і більше, отримав від держави завдання у найближчі три місяці збільшити виробництво deepstrike-дронів. Крім того, він залучає фахівців, зокрема з хімічних засобів ураження, для розробки надлегких, але потужних боєприпасів.

Про це він розповів в ефірі Єдиного телемарафону.

"На сьогоднішній день, і це стосується не тільки "Довбуша", наші українські літаки без проблем долають перешкоди на відстані 1000 км і більше. І технології тут на першому місці. Ми почали друкувати комплектуючі з металу на 3Д-принтерах, зокрема двигуни, і ми можемо сьогодні їх вже друкувати у тій кількості, яка нам потрібна для забезпечення паритету з країною-агресором. Ми повністю перейшли на бензинові двигуни, оскільки тільки літаки з такими двигунами можуть долати відстань 1000 км і більше. Альтернативи зараз немає. І тут треба створювати сучасні двигуни – економічні, ефективні, а не брати з китайських газонокосарок. Тому ми постійно докуповуємо нове обладнання, адже попит на наші дрони на сьогодні перевершує те, що ми можемо зробити. Зараз у мене стоїть завдання за найближчі 3 місяці втричі збільшити виробництво саме deepstrike-безпілотників, які б’ють на 1000 км і більше. Крім того, зараз я залучаю фахівців з хімічної галузі, які добре обізнані у засобах ураження, щоби розробити такі боєприпаси, які і важать небагато, наприклад 10 кг, а не 200, але при цьому, щоб від них палало декілька днів", - розповів Володимир Яценко.

Він зазначив, що треба продовжувати бити по об’єктах нафтопереробного комплексу Росії, адже це її слабке місце.

"Ми дійсно наступили ногою на болюче місце агресора, і нам нашу ногу не треба прибирати, незважаючи на будь-які крики. І це стосується не тільки нафтопереробного заводу, а й всього, що знаходиться навкруги – живлення, нафтопроводи, вони теж повинні бути уражені. Теж саме з газопостачанням. І все це дуже важко захистити сіткою чи ППО. Вже як вчепилися зубами, то треба додушувати", - наголосив Володимир Яценко.