RU  UA  EN

Четвер, 12 грудня
  • НБУ:USD 41.25
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.25
Суспільство

Новини

12 грудня

Всі новини

"Спробуйте ви 2,5 роки вести таку виснажливу війну…" Дмитро Кулеба цікаво звернувся до німців

Ексміністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на Франкфуртському книжковому ярмарку звернувся до німців, закликавши не ускладнювати роботу та "працювати заради спільної справи".

Про це він написав на своїй сторінці в соціальній мережі Instagram.

Він зауважив на тому, що не лише Україна має ставати сильнішою, а й Європа має згадати про власну міць:

"Дорогі німці, я вважаю, що насамперед Україна сама має ставати дедалі сильнішою. Але і ви, європейці, повинні згадати про власну міць і допомогти нам, а не скаржитися на труднощі".

"Ви праві, коли кажете, що втома українців помітна неозброєним оком. Але спробуйте ви 2,5 роки вести таку виснажливу війну з таким ворогом і не втомитися", - написав він.

На тлі цього колишній міністр закликав німців:

"Тому будь ласка, не ускладнюйте нашу роботу - не змушуйте нас підбадьорювати не лише самих себе, а ще й вас. Нехай кожен робить свою роботу заради спільної справи. Це був мій основний сигнал вчора на Франкфуртському книжковому ярмарку".

В контексті такого "цікавого" звернення варто згадати, що Німеччина стала ініціатором двох найбільших збройних конфліктів ХХ століття - Першої та Другої світових воєн. Перша світова війна (1914–1918) почалася через зростання імперіалістичних амбіцій великих європейських держав, серед яких ключову роль відігравала Німеччина, яка прагнула розширити свій вплив. Друга світова війна (1939–1945) була наслідком реваншизму Німеччини після поразки в Першій війні та прагнення нацистського режиму до глобального домінування. Обидві війни тривали понад чотири роки та завдали величезних людських і матеріальних втрат. У цих війнах брала активну участь також Росія (зокрема в статусі СРСР).

Нагадаємо, раніше "Апостроф", посилаючись на Le Monde писав, що США більше не заперечують ідею запрошення України до НАТО. Вважається, що позиція Вашингтону може вплинути на думку Німеччини, яка блокувала кроки з приєднання України до Альянсу.