Український військовий історик та аналітик Роман Пономаренко вважає, що в українській армії у першу чергу треба вирішити проблеми з організацією процесів, а вже потім мобілізувати людей.
Про це він написав у своєму Telegram-каналі.
"Багато говорять про мобілізацію до ЗСУ додатково 500 000 чоловіків. Паралельно все більше апелюють до необхідності зниження призовного віку до 20 чи навіть 18 років. Інакше – поразка, бо по іншому нам російський наступ не зупинити. Іншими словами, пропонується не реформувати нинішню непрацюючу систему мобілізації. А збільшити обсяг тих, хто під неї підпадає. Чи спрацює це? Очевидно, що в теперішніх умовах зниження мобілізаційного віку не дасть потрібного ефекту", - вважає аналітик.
На думку Пономаренка, навпаки, додасться ще більше організаційного хаосу та в сотні разів зросте кількість ухилянтів та пловців через Тису.
"Навіть якщо вдасться примусово загнати до війська додатково 100 чи навіть 200 тисяч мобілізованих (в короткий термін про 500 000 взагалі мовчу, це нереальна кількість для держави Україна), боєздатність армії від того не зросте. З тих, хто потрапить на службу багато хто відразу почнуть списуватися по ВЛК. Третина піде в СЗЧ в перші два місяці служби, поки триває їхня підготовка. А від тих, хто залишаться у війську, користі буде не багато. Бо організація військової підготовки мобілізованих залишається нижче всякої критики. І ніхто не збирається її змінювати. Те ж саме стосується підтримки військової дисципліни та багатьох інших факторів, що підточують нашу боєздатність", - зазначив аналітик.
"Ми в тій ситуації, коли треба міняти правила гри. А не намагатися підлаштуватися під вже діючі, за якими ми, як виявилося, програємо", - підкреслив Пономаренко.
Раніше народний депутат Роман Костенко назвав досі актуальною думку про необхідність мобілізації 500 тисяч українців, про яку перед своєю відставкою з посади Головнокомандувача ЗСУ говорив Валерій Залужний.