На заяви про російську "чергову зброю «судного дня»" можна реагувати у кілька способів - продовжувати панікувати або нарощувати подальші удари по російських воєнних об’єктах.
Про це в Telegram написав воєнний історик та аналітик Роман Пономаренко.
Він згадав, як українську владу "охопила паніка" після російського демонстраційного удару:
"Чергова зброя «судного дня». Українську владу охопила паніка після вчорашнього демонстраційного удару російської ракети РС-26 «Рубіж-Орешнік» по Дніпру. Верховна Рада скасувала засідання, бо з’явилися повідомлення, що сьогодні буде такий же удар по урядовому кварталу в Києві".
Пономаренко зауважує, що не потрібно недооцінювати проблему: "В Україні немає ні радарів, які здатні виявити такі ракети, ні систем ППО, здатних їх збивати.
Проте додає, що "... і раніше російські ракети долали столичну ППО, прицільний удар по «Охматдиту» тому підтвердження. І урядовий квартал, при бажанні, росіяни могли б вже давно знищити".
На питання, що з цим робити, пропонує два варіанти:
"Або продовжувати панікувати, і, як наслідок, схилятися до капітуляції (бо РФ тепер з нами говорить з позиції сили, якій ми нічого не протиставимо). Або нарощувати подальші удари по російським воєнним об’єктам, якщо маємо на то відповідний ресурс, звісно".
Прогнозує, що протягом наступних двох місяців градус ескалації досягне свого піка.
"При чому підпитувати його будуть здебільшого гучні заяви політиків та заголовки ЗМІ, а не реальна шкода від тих чи інших дій. Ліддел Гарт якось написав, що не втрати військ, а втрата надії, вирішує результат війни. Проте в нинішню епоху інформаційних та гібридних воєн вбивати надію стало ще простіше, ніж будь-коли раніше", - резюмує Пономаренко.
В контексті цього згадаємо, як народний депутат України Олексій Гончаренко під час оголошення повітряної тривоги в Києві записав відеозвернення неподалік від Верховної Ради України, вчергове прокоментувавши скасування засідання.