Військовий речник Назар Волошин у День військового журналіста, який відзначають 16 лютого, розповів історію загибелі військового кореспондента Дмитра Лабуткіна.
Водночас речник дорікнув тим, хто вважає цей день святом.
Волошин зауважив, що сьогодні хоч не заходь у соціальні мережі. Мовляв, одні журналісти навколо і ба більше, всі військові.
"І всі щось святкують, вітають один одного... Просто цікаво, а що ви святкуєте і з чим вітаєте? У день загибелі військового журналіста маєте свято? Це ницість і цинізм. Є свято 6 червня, от і вітайтеся, святкуйте!" - наголосив речник.
А потім розповів про офіцера, на честь якого сьогодні вшановують воєнкорів.
"Дмитро Лабуткін – військовий кореспондент редактор редакції телебачення Телерадіостудії МОУ "Бриз", капітан 3 рангу (посмертно). Загинув перший військовий журналіст цієї війни – Дмитро Віталійович Лабуткін. Загинув уранці 16 лютого 2015-го під час виконання бойового завдання при виїзді з Дебальцевого. Передова група, у складі якої він перебував, потрапила в засідку", - повідомив Волошин.
Дмитро Лабуткін був одним з останніх, хто виходив із Криму. Також останнім із журналістів виїжджав з оточеного агресором Дебальцевого, до останнього моменту фіксуючи докази злочинних дій армії РФ.
"За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі указом президента України капітана 3-го рангу Дмитра Лабуткіна нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно), наказом Міністра оборони України — відзнакою "За військову доблесть" (посмертно). Народний Герой України. Вічна пам'ять Дмитру Лабуткіну – першому загиблому військовому журналісту цієї війни і всім колегам... P.S.: На жаль, звання Героя України (посмертно) так і не було присвоєно...Проте свято встановили відзначати", - підсумував Волошин.
Разом з тим головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський додав, що цей день встановлений для вшанування подвигів усіх військових журналістів невипадково.
"Дмитро Лабуткін – надійний офіцер та сміливий журналіст, до останнього подиху залишався вірним військовому та журналістському обов’язку. Наші військові журналісти роблять величезний внесок у боротьбу з російською агресією. Вони знаходяться на передових позиціях у районах ведення бойових дій і їхні матеріали зазвичай стають доказами воєнних злочинів військ РФ. Нині вшановуємо не лише військових журналістів, а і їхніх цивільних колег, які з перших днів широкомасштабного вторгнення стоять поруч із Силами оборони України", - акцентував Сирський.
Раніше "Апостроф" писав, що під час бойових зіткнень під Часовим Яром на Донеччині не повернувся з бойового завдання співробітник видання "Українські новини" – командир механізованої роти, молодший лейтенант ЗСУ Олександр Петраковський.