RU  UA  EN

Пʼятниця, 21 лютого
  • НБУ:USD 41.30
  • НБУ:EUR 42.90
НБУ:USD  41.30
Суспільство

Новини

20 лютого

Всі новини

Розкрадання на системі "Дзвін": у НАБУ розповіли про схему в оборонці на 246 млн грн

В Україні правоохоронці викрили масштабну корупційну схему в оборонній сфері, що завдала державі збитків на 246 млн гривень.

Про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро.

Там зазначили, що йдеться про викриття зловживань на розробці автоматизованої системи Центру оперативного керівництва ЗСУ "Дзвін".

Серед фігурантів протиправної схеми:

  • ексзаступник начальника Генштабу Збройних сил, генерал-лейтенант;
  • колишній начальник військ зв’язку ЗСУ, генерал-майор;
  • колишній начальник Управління розвитку автоматизації Генштабу, полковник;
  • керівник приватного товариства (ключовий виконавець контракту).

У НАБУ пояснили, що у 2016 році Міноборони уклало контракт на створення системи "Дзвін" з компанією, яка, як виявилось, не мала досвіду роботи у такій сфері. Протягом чотирьох років розробки технічне завдання було змінено 13 разів, що дозволило збільшити вартість робіт на 300 млн гривень. Не маючи обґрунтувань, число дослідних зразків системи зросло з 4 до 12, це призвело до додаткових витрат на 115 млн гривень.

З’ясувалося, що створена система взагалі не відповідала техзавданню: від несумісності з протоколами НАТО до відсутності інтеграції з військовими системами.

"Ба більше, частина програмного забезпечення взагалі не використовується. Із закладених 200 інформаційно-розрахункових задач насправді реалізували усього 10", - повідомляють у бюро.

Попри недоліки, наприкінці 2022 року систему офіційно прийняли на озброєння, а вже у 2024-му замість усунення недоліків або відмови від неефективного рішення, на неї ще хотіли отримати коштів.

"Це може свідчити про спроби не лише приховати попередні корупційні зловживання, а й продовжити їх.Проведення важливих експертиз у кримінальному провадженні здійснювалося за активної залученості Міноборони", - додали в НАБУ.

Раніше ми писали, що було арештовано майно сім’ї та підконтрольних кампаній скандального львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, одного з найбільших постачальників Міноборони.