Військовий хірург Олексій Носулько провів операцію під руїнами будинку і врятував життя пораненого захисника.
Історію порятунку розповіли Медичні сили ЗСУ.
До повномасштабного вторгнення РФ хірург допомагав людям лікувати важкі опіки, а після — відправився рятувати життя воїнів на фронті.
Влітку 2024 року, коли Носулько був на ротації, росіяни завдали авіаудару по Гуляйполю Запорізької області й зруйнували будівлю, у якій перебували українські військові. Аби врятувати одного з них, медикам довелося проводити операцію серед завалів.
"Навколо - руїни будинку, купа бетонних плит і вузький прохід, де лежить заблокований поранений військовий. До нього по черзі пробираються: анестезіолог, який забезпечує бійцю дихання, ставить крапельницю та вводить знеболювальні, а потім — із кількома скальпелями й турнікетами — під завали лізе хірург Олексій Носулько. Хірург ампутував йому ноги. Праву - без особливих ускладнень, а ось для того, щоб прооперувати ліву, лікарю довелося вручну розгортати завали, накладати турнікет і продовжувати операцію кухонним ножем", - розповіли в Медсилах.
Після ампутації обох ніг пораненого евакуювали до стабілізаційного пункту, де очистили рани, провели протишокові заходи, здійснили конверсію турнікетів і перевели до шпиталю. Нині військовий уже опановує протези.
"Мене кілька разів питали, чи було страшно, чи були сумніви — лізти в ту нору чи ні? Адже дійсно був шанс, що під вагою чотириповерхового будинку перекриття складеться і нас обох розчавить. Моя відповідь на це така: інколи треба подолати страх, зробити крок уперед — не просто як лікар, а як бойовий офіцер. Бо мій страх — це ніщо в порівнянні з тим усім, що пережив сам пацієнт. Він був у свідомості протягом 6 годин, поки його намагалися дістати побратими. З їхніх слів, він дуже страждав і наприкінці просив скинути йому пістолет і йти звідти. Мене весь цей жах наздогнав за кілька годин, коли відпустив адреналін", — згадав ті події хірург.
До речі, у надзвичайних ситуаціях знання та готовність діяти — можуть врятувати життя. Саме тому тренінг із домедичної допомоги від FAST за підтримки Favbet Foundation був спрямований не лише на дорослих, а й на підлітків. Так був проведений тренінг для ФК Вигурівщини.