Співробітники Державного бюро розслідувань викрили схему фіктивного проходження військової служби депутаткою Дніпропетровської облради, яка "працювала" на політичний імідж.

Їй повідомлено про підозру, пишуть в ДБР.

Зауважується, що у 2023 році жінка вирішила "прокачати" свій політичний імідж серед електорату та колег. Вона пройшла військово-лікарську комісію, де була визнана придатною до служби. Опісля її направили до навчального центру для проходження базової військової підготовки та присвоїли первинне військове звання – "солдат".

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

До реалізації схеми вона залучила знайомого заступника командира однієї із військових частин. Той звернувся до начальника навчального центру з пропозицією посприяти депутатці бути лише в списках військовослужбовців і не брати безпосередньої участі у навчаннях.

Депутатка кілька разів була у навчальному центрі, щоб вирішили формальності з документами. Після цього – проводила час на власний розсуд


Продовження після реклами
РЕКЛАМА

"Пройшовши таким чином військове навчання, депутатка продовжила фіктивну службу вже в частині свого знайомого. За сприянням останнього її оформили на посаду оператора у взвод розвідки та корегування ударних безпілотних авіаційних комплексів. Далі кілька разів по документах було переміщення жінки з посади на посаду. Таким чином депутатка встигла нібито побувати й телефоністом та «попрацювати» у групі комунікацій штабу", – розповідають в ДБР.

Зазначають, що усі дії були спрямовані на створення позитивного іміджу та отримання неправомірних виплат із державного бюджету. За цей час вона незаконно отримала виплат за службу на понад 200 тис. грн.

Фігурантка отримала підозру в ухиленні від несення військової служби шляхом іншого обману, вчинене в умовах воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб, а також за фактом шахрайства (ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 409, ч. 4 ст. 190 КК України).

А начальник навчального центру підозрюється у пособництві в ухиленні військовослужбовця від несення обов’язків військової служби шляхом іншого обману, вчинене в умовах воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб. А через те, що він підписував розрахункові відомості про нарахування заробітної плати, ще й у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в умовах воєнного стану.

Наразі вирішують питання повідомлення про підозру заступнику командира частини та обрання відносно всіх фігурантів запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. Їм загрожує позбавлення волі до 10 років.

Раніше "Апостроф" писав, що Державне бюро розслідувань викрило масштабну корупційну схему з розкрадання грошей, виділених на харчування військових та курсантів ЗСУ.