У Міністерстві оборони розповіли, що в Україні діє механізм, що дає змогу ставити громадян на військовий облік в автоматичному режимі, без відвідування Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, однак є певні винятки.
Про це йдеться у поясненні пресслужби Міноборони.
Згідно з урядовою постановою №932, постановка на облік відбувається шляхом взаємодії реєстру Оберіг із Держміграційною службою.
Така процедура суттєво заощаджує час військовозобовʼязаним, адже їм більше не треба займати місце в черзі, збирати паперові документи та проходити військово-лікарську комісію для постановки на облік. Працівникам ТЦК це також полегшило роботу.
Відповідні зміни дозволили поставити на облік українських громадян за кордоном, розблокувати видачу паспортів, а також українців віком від 17 до 25 років, які зобов'язані ставати на облік в цей період.
Проте іноді виникають випадки, коли на облік потрапили люди, яких давно виключили з нього. Або ті, що стоять на обліку, проте без позначки в реєстрі Оберіг. Це може статися у зв'язку великим масивом мобілізаційної роботи та елементарним людським фактором. Так, оператор ТЦК міг випадково не внести ідентифікатор громадянина до реєстру.
У Міноборони зауважили, що саме в такому разі декому з військовозобов'язаних доведеться особисто з'явитися до ТЦК для розвʼязання проблеми. Із собою потрібно мати всі необхідні документи з підтвердженням виключення з обліку або причиною зняття, чи довести свою належність до іншого Терцентру.
"Апостроф" раніше повідомляв, що в застосунку Резерв+ зʼявився новий сервіс – мультипідпис рапортів, що дозволить опрацювати одразу групу рапортів за раз.