Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт, що передбачає реформу системи державної допомоги сім’ям до та після народження дитини. Зокрема, запроваджується підвищення виплат, розширення програм підтримки батьків та нові форми соціальної допомоги.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі.
Згідно з текстом повідомленні, одноразова допомога жінкам після народження дитини зросте з 10,3 тис. грн до 50 тис. грн.
"Суттєво збільшуємо виплати жінкам, які народили дитину, але не мають професійного стажу. Зараз така виплата становить менше 1000 гривень, а після ухвалення закону буде складати 7 тисяч грн на місяць", – пише Шмигаль.
Документ передбачає також щомісячні виплати одному з батьків чи опікуну як допомогу для догляду до досягнення дитиною одного року. Розмір цієї допомоги буде визначено окремо Кабінетом Міністрів.
Запроваджується програма "єЯсла": після досягнення дитиною одного року батьки зможуть або повернутися до роботи і отримувати 8 тис. грн на місяць, або залишитися вдома з дитиною до трьох років, зберігаючи за собою сплату єдиного соціального внеску.
"Зберігаємо “Пакунок малюка” в двох варіантах: натуральна допомога або грошова компенсація в розмірі понад 7,5 тисяч гривень. Частиною новацій у підтримці родин є також надання “Пакунку школяра”, який ми затвердили на минулому засіданні Уряду. Це 5 тис. грн на кожного першокласника для купівлі всього необхідного до школи", – розповідає прем'єр-міністр..
Усі деталі реалізації нових форм підтримки надалі прокомунікує Міністерство соціальної політики.
Разом з тим народний депутат Олексій Гончаренко наголосив : "Важливо! Це тільки законопроєкт. Далі його мають внести в Раду на розгляд і ухвалення".
"Апостроф" детальніше вже розповідав про "Пакунок школяра" – грошову допомогу в розмірі 5 тисяч гривень на придбання необхідного канцелярського приладдя, книжок, дитячого одягу та взуття для тих, хто відправляє свою дитину в перший клас в офлайн форматі.