Український політолог Кость Бондаренко заявив, що рано чи пізно загострення на Донбасі повинно було статися, оскільки невиконання мінських угод двома сторонами призвело до того, що штучно заморожений конфлікт розгорівся з новою силою.
Про це Бондаренко сказав у коментарі "Апострофу".
"Тут не важливо: в Авдіївці або в районі Широкіного він спалахнув би. В даній ситуації причинами були настрої, які підігрівалися. З одного боку, є "партія війни" і Турчинов, які анонсували, що будуть загострення, будуть блокади, і тільки військовим шляхом можна звільнити цю територію. Тобто вони готувалися до цього підштовхувала ці події", - говорить політолог.
За його словами, Порошенко вирішив, що в даній ситуації все складається "дуже добре", тому що в таких умовах ніхто не буде скасовувати санкції, і тому "зверху" ніхто не став пригнічувати ситуацію.
"Ще один момент у тому, що ні Україна, ні "ДНР" і "ЛНР" не зробили нічого, щоб усунути провокаторів, які є з обох сторін. Адже є радикальні частини, які навіть під час перемир'я стріляють один по одному, фактично даючи привід для звинувачення тієї чи іншої сторони", - зазначив Бондаренко.
Він підкреслив, що бойовики "ДНР" зацікавлені в поточній ситуації на Донбасі, оскільки перестали отримувати допомогу від Росії в тому обсязі, який був раніше. Таке загострення, вважає політолог, "ДНР" могла використовувати для того, щоб подати сигнал Москві.
"Всі ці сторони виявилися зацікавленими в тій чи іншій мірі, щоб дозволити новий виток конфлікту. При цьому ініціатори цього конфлікту залишилися в кабінетах. Частково провина за цей конфлікт лежить на Києві, частково – на бойовиках Донбасу ", - заявив Кость Бондаренко.
"Я також чув одну конспірологічну теорію про те, що покровителі Порошенко, Турчинова, які позбулися своїх крісел у Вашингтоні не так давно, що вони тиснуть і хочуть показати: Трамп ні на що не здатний. Ми ж розуміємо крім того, що, коли один проти одного воюють два маріонеткові режими, відповідно шукати винних у Києві чи в Донецьку – непотрібно", - додав він.
Політолог вважає, що в разі провалу мінських угод великі міжнародні гравці будуть вирішувати, на які зони впливу поділити Україну.
"Вирішити питання військовим шляхом і здобути перемогу в цій війні ні одна сторона не може. Бо далі це глухий кут", - резюмував Бондаренко.
Як повідомляв "Апостроф", на даний момент Адміністрація президента не розглядає питання введення військового положення.