RU  UA  EN

Субота, 23 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

22 листопада

Всі новини

Ліквідація без суду: журналіст вказав на поганий знак для РФ через вбивство Вороненкова

Якщо до вбивства в Києві екс-депутата Державної думи РФ Дениса Вороненкова причетні путінські спецслужби, то це погано говорить про російську державу, оскільки загиблого ніколи не звинувачували ані в убивствах, ані в тероризмі, ані навіть у військовому шпигунстві.

Про це в коментарі "Апострофу" сказав російський журналіст і публіцист Леонід Радзіховський.

"Хвилини мовчання цю подію в Держдумі не буде. Не знаю, які могли бути причини вбивати Вороненкова. Не знаю, що саме повідомив Вороненков слідству. Я можу сказати одне: якщо припустити, підкреслюю, що це не більш ніж припущення, що це зробили російський так звані спецслужби, то мотиви їх зрозумілі – це урок всім, хто хотів би повторити "подвиг" Вороненкова, урок-знамення, і так далі. Загалом – це акція залякування. Ну і можливо, щоб уникнути якихось його свідчень і так далі. А мені не хочеться думати, що це зробили російська таємна поліція. Чому мені не хочеться так думати? Тому що якби це було б так, то дуже погано говорить про російську державу", - сказав журналіст.

"Вороненков не був засуджений жодним російським судом. До речі, в Росії немає смертної кари, це раз. По-друге, Вороненков ніколи не звинувачували ані в убивствах, ані в тероризмі, ані навіть у військовому шпигунстві. Отже, це якісь політичні злочини. Але держава, саме сучасна, а не держава 19 століття, не Радянський союз, не має права вбивати своїх політичних супротивників, ні на своїй території, ні на іноземній території. Держава, якщо це дійсно держава, їх судить очно або заочно. Їх судять і в змагальному процесі до чогось засуджують. Так, бувають ліквідації без суду, безумовно. Ця практика існує в багатьох країнах світу. Але застсовується виключно до терористів. Терористів, що представляють безпосередню небезпеку для держави, ліквідують без жодного суду. Наскільки я розумію, ніхто Вороненкова не звинувачував у тому, що він терорист. Отже, до нього ця міра не може застосовуватись. А до політичного супротивника, навіть до шпигуна такі методи сучасна держава не застосовує. Це методи, які наводять на сумні оцінки. Підкреслюю, це якщо міркувати з точки зору, якщо це зробив один з видів російської таємної поліції. Це могли в принципі, звичайно, зробити хто завгодно. Це могли бути якісь розборки мало з ким. Але якщо допустити, що це зробила російська таємна поліція, то це дуже погано характеризує російську державу", - зазначив Радзіховський.

Як повідомляв "Апостроф", глава ГПУ Юрій Луценко заявив журналістам на брифінгу, що слідство на даний момент розглядає дві основні версії вбивства Вороненкова.

Всі подробиці про вбивство колишнього російського депутата Дениса Вороненкова читайте в онлайн-трансляції "Апострофа".