RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

22 листопада

Всі новини

Як Україні перемогти у війні з Росією на Донбасі: названо шість ключових умов

Головним у війні на Донбасі є визначення мети, розробка стратегії і планування бойових дій.

Про це в своєму матеріалі на "ZN.ua" пише журналіст Юрій Бутусов

Він виділяє шість необхідних умов для того, щоб дати мотивацію бійцям і залучити в армію додаткові сили.

"У складі кожної бойової бригади було б розумно визначити одного-двох командирів батальйонів, які володіють реальним авторитетом і досвідом бойових дій. Ці командири повинні отримати кредит довіри на підбір особового складу до своїх частин без будь-яких обмежень. Бойові батальйони повинні отримувати статус експериментальних бойових частин, з можливістю переходу на штати і організацію служби за стандартом НАТО, з спрощеною формою документообігу, з можливістю впровадження своїх програм бойової підготовки. Бойові батальйони повинні отримувати додаткові соціальні пільги, концентрація ресурсів і комплектність потрібна саме там", - виділяє першу умову Бутусов.

Також, кожна бойова частина, за його словами, повинна отримати конкретне бойове завдання - знищення противника на відповідній ділянці фронту із застосуванням виключно дозволених Мінськими угодами озброєнь.

"Основне значення надається веденню нічного бою малими групами піхоти, оснащенню військ необхідним обладнанням, застосування снайперських груп і керованих ракет. Армія повинна воювати за єдиним задумом, але деталі планування слід передати на розсуд командирів батальйонів, на їхню ініціативу... Задум бойових операцій не завжди повинен включати в себе просування вперед. Мета - знищення противника", - пише журналіст.

Третьою умовою є проведення бойових дій там, де у ВСУ є перевага.

"Ділянки фронту для дій бойових частин повинні призначатися там, де є можливість застати ворога раптово або там, де є мінімальні дистанції бою і треба придушити активність противника. Бойові операції повинні носити наступальний характер, для зниження втрат необхідно вести найбільш активні дії вночі, з хорошим інженерним забезпеченням ", - зазначає Бутусов.

Крім того, четвертою і п'ятою умовою є інформаційний супровід бойових операцій.

"Військові дії повинні в якості однієї з цілей включати відеофіксацію боїв, умілих дій українських воїнів, демонстрацію втрат противника... Війна може стати мобілізаційним проектом і для ЗМІ. Заради висвітлення бойових дій було б розумно налагодити організацію взаємодії ЗМІ для інформаційного шефства над конкретними бойовими частинами. Залучити журналістів в процес захисту Батьківщини, зробити більш професійною їх роботу , - підкреслює оглядач.

Останньою умовою Бутусов називає концентрацію ресурсів у бойових частинах і бюджетне планування, зосереджене саме на цьому.

Нагадаємо, не так давно на Донбасі сталося бойове зіткнення українських військових з диверсійно-розвідувальною групою бойовиків, яке закінчилося взяттям в полон росіянина.