В окупованому Криму крім проблем з екологією в Армянську побоювання у екологів викликає ситуація зі сховищем відходів Камиш-Бурунського залізорудного комбінату.
На російському ТБ опублікували сюжет, що висвітлює цю проблему.
Повідомляється, що підприємство видобувало рідкісну породу залізної руди, а тонни шламів вивозили в поле. Багатий залізом матеріал має четвертий клас небезпеки. Насип між сховищем і морем поступово "тане" через те, що вантажівки вивозять пісок. Крім того, вивозяться відходи - багатий залізом матеріал.
Раніше активіст з Керчі Михайло Меньшиков розповів "Крим.Реаліі", що пісок там добувають протягом чотирьох років, починаючи з 2014 року.
"Особливо активний видобуток почався з 2016-го у зв'язку з прискоренням темпів будівництва федеральної траси і мостових переходів між Краснодарським краєм і Кримом. Є відомості про те, що цей пісок взагалі надходить у вільний продаж приватним особам, будівельним організаціям, на будівництво об'єктів по федеральній цільовій програмі - дитячих садків, шкіл і так далі", - зазначив він
Фактично відбувається руйнування гідротехнічної споруди.
За словами активіста, небезпеку навколишньому середовищу завдають і вантажівки, що прямують по місту. З них здуває пісок, в тому числі під час руху поряд з житловими будинками. Для моря пряма загроза можлива в разі прориву дамби і потрапляння токсинів в нього через вплив атмосферних опадів.
Як повідомляв "Апостроф", станом на кінець жовтня, за словами жителів Армянська (Крим), ситуація з хімічними викидами не стала краща, незважаючи на запевнення російської влади.