У середу, 8 квітня, в урочищі Стинка, прилеглої до Чорної річки, біля озера "Синевир", сталася пожежа.
Про це повідомляють на сторінці Національного природного парку "Синевир" в Facebook.
Місцеві жителі на своїх угіддях спалювали суху траву. Вогонь перекинувся на 2 споруди, які згоріли.
"Завдяки оперативним діям служби державної охорони НПП "Синевир", пожежу вдалося загасити і не дозволити дістатися вогню в лісові угіддя національного парку", - йдеться в повідомленні.
Жителів неодноразово просили не вдаватися до спалювання сухої трави, так як такі дії викликають пожежі і збиток для природи. Чергове нагадування, що вогонь від спалювання трави на угіддях може перекинутися на ліс, будинки, господарські будівлі та завдати шкоди самим людям.
Крім того, від спалювання трави у вогні гинуть рослини, комахи, дрібні тварини. При спалюванні трава перетворюється на попіл, а вся мікрофлора гине. Вогонь погіршує і водно-фізичні властивості грунту. Це б'є по родючості, а отже, і на наступні врожаї сільськогосподарських культур. Для відновлення продуктивності грунту потрібен не один рік.
У повітря виділяються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, можуть викликати алергію, захворювання дихальних шляхів, а також створюють сприятливі умови для розвитку онкологічних захворювань.
Як повідомляв "Апостроф", за добу, 28 березня, під час карантину через коронавірус в Україні, рятувальники зафіксували 52 пожежі.