У Києві грунтовно укріплять Володимирську гірку, щоб врятувати будівлю Філармонії, яка руйнується протягом багатьох років.
Про це заявив політичний експерт Олексій Голобуцький в соціальній мережі Facebook.
"Ви знали, що Національна філармонія України в Києві вже 40 років була під загрозою руйнування? Причиною цього була небезпечна зсувна ситуація на Володимирській гірці та в Хрещатому парку. Десятиліттями ця проблема чомусь нікого не цікавила. І тільки за останні роки Київська адміністрація провела першочергові роботи, завдяки яким вдалося врятувати будівлю. І зараз в планах - грунтовно зміцнити зсувонебезпечні схили, щоб остаточно убезпечити будівлю" - пише експерт.
За його словами, активно про небезпечне становище будівлі заговорили в 2008 році. Правда, тоді міська влада більше переживала за ділянку землі, ніж за саму будівлю. Та й боротьба за порятунок виглядала як перепалка на сторінках різних ЗМІ, замість проведення реальних робіт.
"Але після Революції Переваги стан речей, на щастя, змінився. У нинішній міськадміністрації, мабуть, розуміють, що Філармонія - це, в першу чергу, історична будівля і її потрібно берегти. Недарма при реконструкції Володимирської гірки в минулому році був встановлений захист від зсувів . Якби не він - через кілька років парк і його околиці просто почали б "плисти". Зараз же розроблений і вже починає впроваджуватися проект по зміцненню ділянки безпосередньо біля філармонії, щоб будівлі вже точно нічого не загрожувало. Схил тут посилять, щоб забути про цю проблему в принципі", - продовжує політолог.
Експерт вважає, що не можна залишити одне із знакових будівель міста без уваги.
"Це все добре, звичайно, але ось чого я не можу зрозуміти - як так може бути, що на протязі декількох десятиліть чиновникам було плювати на будівлю, яке у багатьох киян і гостей столиці асоціюється з містом? Плювати на історію, музику, навіть на то, що зсуви вплинуть на вуличний рух і можуть загрожувати життю та здоров'ю киян? Радує, що зараз ситуація йде на поправку, але питання до минулої влади залишаються ... " - резюмує Олексій Голобуцький.