Марсохід Curiosity американського космічного агентства NASA виявив докази того, що на Марсі колись могло існувати життя.
Про це повідомляє "Новое время".
Пошуковий апарат виявив в скельних породах Марса органічні молекули. Дані відомості не означають, що на Марсі знайдено життя, однак тепер з високим ступенем ймовірності можна говорити про його існування на планеті раніше. При цьому наголошується, що такі молекули також можуть виникнути в результаті не біологічних процесів.
Вік молекул оцінюється приблизно в 3,5 млрд років. Основу цих порід становлять філлосілікати, сульфати і оксид заліза. Самі молекули знайдені в скелях з високим вмістом сірки, яка і могла допомогти їм зберегтися протягом такого тривалого часу. За припущенням вчених, на місці знахідки могло існувати озеро і воно було потенційно жилим.
"Марсохід Curiosity не визначив джерело органічних молекул. Ці молекули могли бути їжею для живих істот, але могли існувати і самі по собі за відсутності життя на планеті, в будь-якому випадку знайдена органічна речовина містить хімічні підказки для вивчення планетарних процесів", - заявила Дженніфер Ейгенброд з Центру космічних польотів Годдарда NASA.
Також марсохід представив дані про сезонні зміни в змісті метану в атмосфері Марса протягом майже трьох марсіанських років, що становить майже шість земних років.
У зв'язку з цим вчені висувають гіпотезу про біологічне походження цього метану.
Результати також вказують на концентрацію органічного вуглецю близько 10 частин на мільйон або більше. Це приблизно в 100 разів більше, ніж у випадку з попередніми знахідками органічного вуглецю на поверхні Марса. Деякі ідентифіковані молекули включають тіофен, бензол, толуол і невеликі вуглецеві ланцюги, такі як пропан або бутен.
"Метан - це щось, чого в марсіанській атмосфері бути не повинно", - пояснив співробітник NASA Кріс Уебстер.
При цьому в агентстві відзначили, що "знахідка є хорошим знаком для майбутніх місій, які досліджують поверхню планети".
Як повідомляв "Апостроф", раніше в NASA показали панорамне відео поверхні Марса.