Над 20-кілометровим марсіанським вулканом Arsia Mons в середині липня з'явився густий шлейф, який витягнувся приблизно на 1800 кілометрів під невеликим кутом до екватора.
Про це повідомляє "Комсомольська правда".
На знімках, які передала космічна станція Mars Express, видно, що шлейф бере свій початок чи прямо з жерла вулкана, чи то десь поруч.
На думку вчених, він лише виглядає хмарним. Усередині нього швидше за все не пар, а частинки льоду і пилу. Згідно найбільш правдоподібною, але поки не доведеною гіпотезою, їх підняло з поверхні і викинуло вгору якимсь висхідним атмосферним протягом, що бере початок у гігантського вулканічного конуса, діаметр якого біля підніжжя досягає 250 кілометрів.
Поки достовірно відомо, що об'єкт пульсує: ночами коротшає, зранку починає рости, максимально витягаючися вдень.
А по Венері періодично прокочується гігантський атмосферний вал - щільна стіна із розжарених газів висотою в кілька десятків кілометрів і довжиною в 7500 кілометрів.
Вал рухається зі сходу на захід зі швидкістю в 328 кілометрів на годину. Обганяє стрімку атмосферу Венери, яка обертається в 60 разів швидше за саму планету. Атмосфера робить один оборот приблизно за 6 днів, вал - за 5.
Як повідомляв "Апостроф", раніше аналізуючи знімки Марса, вчені виявили на поверхні "червоної планети" незвичайний отвір.