Команда з Вашингтонського університету в Сент-Луїзі розробила систему, яка дозволить астронавтам перетворювати солону воду на Марсі на кисень і паливо, коли вони приземляться на Червоній планеті в 2033 році.
Про це повідомляє Daily Mail.
Раніше воду на Марсі вважали безкорисною. Вона там заморожена, а також змішана з сіллю.
Завдяки новим технологіям астронавти зможуть використовувати цю воду. Система за допомогою електрики розкладе солону воду на кисень і водень. Вона вже довела свою ефективність в марсіанській атмосфері при низькій температурі.
"Наш марсіанський електролізер сольового розчину радикально змінює логістичний розрахунок місій на Марс і за його межами. Ця технологія однаково корисна на Землі, де вона відкриває океани як життєздатне джерело кисню і палива", - сказав учений Віджей Рамані з Вашингтонського університету.
Рамані і його команда хочуть створити портативну версію, яка буде безперервно працювати на Червоній планеті і може працювати без необхідності нагрівання або очищення джерела води.
Відзначають, що цей сольовий електролізер виробляє в 25 разів більше кисню, ніж експеримент NASA по використанню кисневих ресурсів на місці, який був запущений з марсоходом в липні 2020 року.
Як повідомляв "Апостроф", в США пояснили процес незрозумілою втрати води Марсом, мільярди років тому Червона планета нагадувала молоду Землю з жарким і вологим кліматом і океанами рідкої води.