Супутник NASA зафіксував два потужні спалахи на Сонці, які сталися на початку 2021 року з інтервалом в декілька секунд, в результаті чого до Землі ринули два потоки заряджених частинок.
Кадри цього вражаючого феномена опубліковано британським виданням Еxpress.
Викиди частинок трапилися в південній півкулі нашого світила і були викликані процесами, що відбуваються глибоко в ядрі Сонця. На опублікованому відео можна побачити, що перший спалах стався на 6 секунді, а наступний - з інтервалом в 11 секунд.
Подвійне виверження може мати акумулятивний ефект, оскільки частинки рухаються з різною швидкістю, перший викид - повільніше, а другий його наздоганяє. Таким чином потік частинок стане подвійним ударом при зіткненні з магнітосферою Землі, викликаючи тим самим видовищне полярне сяйво.
Дослідники також відзначають, що наслідки сонячної шторму можуть виходити за межі північного або південного сяйва.
В основному магнітне поле Землі захищає людей від випромінювання сонячних спалахів, але такі бурі можуть впливати на супутникові технології.
Як повідомляв "Апостроф", коли Сонце стане червоним гігантом - приблизно через 5 млрд років - люди зможуть перебратися на Плутон, де на той час будуть придатні для життя умови.