Британський палеонтолог, вивчаючи скам'янілість з приватної колекції, ідентифікував її як частину целаканта - стародавньої риби, яка еволюціонувала приблизно за 200 мільйонів років до появи перших динозаврів і існує до цього дня.
Про це повідомляє видання The Daily Mail.
Скам'янілість було виявлено в фосфатному родовищі поблизу Уед Зем (Марокко) поряд з птеродактилем, який населяв планету в епоху крейдяного періоду - близько 66 млн років тому. Приватний колекціонер, до якого потрапила знахідка, вважав, що став власником частини черепа цього літаючого динозавра.
Однак Девід Мартілл, палеонтолог з Портсмутського університету, визначив, що скам'янілість насправді складена з багатьох тонких кісткових пластинок.
"Тільки одна тварина має таку будову - і це целакант. Ми знайшли легеневу кістку цієї чудової і незвичайної на вигляд риби", - сказав він.
Екстраполюючи розмір кістки на загальний розмір тіла, вчений дійшов висновку, що риба повинна була мати довжину не менше 16 футів (понад 5 метрів) - більше, ніж сучасна велика біла акула.
Скам'янілість відправили назад в Марокко, де вона поповнила колекцію університету Хасана II в Касабланці.
Відомо, що целакант вперше з'явився 400 млн років тому - за 200 млн років до появи перших динозаврів. Ця стародавня риба пережила вимирання, яке вбило знакових рептилій. Тривалий час вважалося, що вид вимер до кінця мезозойської ери, але в 1938 році біля узбережжя Південної Африки було знайдено живого целаканта.
З тих пір було знайдено ще кілька окремих зразків, а також представників спорідненого виду біля узбережжя Індонезії.
Целакант, який вважається зникаючим, є воістину унікальним створінням у багатьох відношеннях.
Як повідомляв "Апостроф", раніше палеонтологи з Единбурзького університету досліджували скам'янілі рештки крихітної щелепної кістки та кігтя зародка тиранозавра, знайдені в Канаді, вік яких налічує близько 70 млн років.