Британські палеонтологи випадково виявили останки давньої риби, розміром з велику білу акулу, яка пережила вимирання динозаврів 66 мільйонів років тому.
Як пише Express, відкриття вчених з Портсмутського університету є різновидом так званих "живих копалин" латимерій.
Ці морські тварини все ще плавають в наших морях, переживши вимирання в крейдяно-палеогеновому періоді, яке призвело до винищення динозаврів.
Найдивнішим було те, що відкриття відбулося зовсім випадково. Професора Девіда Мартілла, палеонтолога зі Школи навколишнього середовища, географії та геолого-геофізичних досліджень Університету, попросили ідентифікувати велику кістку в приватній колекції в Лондоні.
Колекціонер купив зразок, вважаючи, що кістка була фрагментом черепа птеродактиля. Професор Мартілл був дуже здивований, виявивши, що це не одна кістка, а безліч тонких кісткових пластинок.
"Тільки одна тварина має таку будову, і це латимерія", - розповів він.
Експерти підрахували, що вона могла бути більше 5 м в довжину, що робить реліквію значно більшою, ніж сучасні латимерії, що перебувають під загрозою зникнення, чия максимальна довжина - 2 м.
Як повідомляв "Апостроф", на березі водосховища в Сінгапурі місцеві жителі виявили дивну істоту, яка налякала їх своїм виглядом - великі щелепи і гострі зуби нагадували доісторичного монстра.