Вчені з Данії зробили припущення, що в ранньому Всесвіті існувала інша форма темної енергії.
Нове дослідження публікує авторитетне видання Physical Review D.
Як відомо, Всесвіт виник в результаті Великого вибуху 13,8 мільярда років тому, а потім почав розширюватися, і це розширення триває досі.
Цю теорію підтримують більшість фізиків, але вони не згодні з існуючою інформацією щодо швидкості розширення Всесвіту. Це пов'язано з тим, що різні методи вимірювання дають різні значення цього вкрай важливого для космології параметра.
При обчисленні швидкості розширення вчені грунтуються на припущенні, що Всесвіт складається з темної енергії, темної матерії і звичайної матерії: майже 20% припадає на темну (про неї майже нічого не відомо) і звичайну, з якої складаються планети, зірки і галактики; а понад 70% - на енергію, за допомогою якої Всесвіт розширюється.
Група вчених з Центру космології і фізичної феноменології частинок Університету Південної Данії зробили припущення, що проблеми з суперечливими обчисленнями можна вирішити за допомогою допущення про існування на ранніх етапах еволюції Всесвіту ще однієї форми темної енергії.
"У нашій моделі ми виявляємо, що, якби в ранньому Всесвіті існував додатковий тип темної енергії, це одночасно і без протиріч пояснило б вимірювання наднового і фонового випромінювання. Ми вважаємо, що в ранньому Всесвіті темна енергія існувала в іншій фазі. Це схоже на то, як вода охолоджується і зазнає фазового переходу в лід з більш низькою щільністю. Таким же чином темна енергія в нашій моделі зазнає переходу в нову фазу з більш низькою щільністю енергії", - йдеться в публікації.
Вчені також додали, що під час фазового переходу раптово з'являються багато бульбашок, які розширюються і зливаються між собою, завершуючи процес. Якщо в модель закласти саме такий перехід темної енергії, то можна припустити, що на певному етапі еволюції Всесвіту швидкість його розширення змінюється.
Раніше ми розповідали, що вчені NASA завершили випробування "мисливця на інопланетян".