Перший китайський марсохід "Чжужун" покинув посадкову платформу, досяг поверхні Марса і приступив до дослідження планети.

Про це повідомили в інформагентстві Reuters.

Згідно телеметричних даних, в суботу о 10:40 за пекінським часом "Чжужун" почав свій шлях марсіанською поверхнею.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Шестиколісний марсохід "Чжужун", який працює на сонячних батареях, під управлінням сонячної енергії також буде шукати ознаки прадавнього життя, включаючи будь-які підземні води і лід, використовуючи радар під час 90-денного дослідження поверхні Марса.

Китайський марсохід Zhurong місії Tianwen-1 спускається з трапа посадкового модуля на поверхню Марса Фото: CNSA

Він оснащений різними науковими приладами, в тому числі навігаційної камерою, багатоспектральної камерою, підповерхневим радіолокатором, детектором для дослідження складу поверхні, детектором магнітного поля і метеорологічним монітором.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Орбітальний апарат, чий розрахунковий термін служби складає один марсіанський рік (близько 687 земних днів), буде ретранслювати зв'язок для марсохода, проводячи власні наукові операції з виявлення.

Згідно з офіційним повідомленням China Space News, "Чжужун" буде рухатися і зупинятися з невеликими інтервалами, кожен з яких буде складати всього 10 метрів протягом трьох днів.

«Повільне просування марсохода було пов'язано з обмеженим розумінням марсіанського середовища, тому був спеціально розроблений відносно консервативний режим роботи», - сказав China Space News інженер Цзя Ян, який брав участь в місії.

Таким чином, Китай став другою країною після США, яка приземлилася на поверхню Марса, а також запустила марсохід на Червоній планеті.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що вранці в суботу, 15 травня , китайський космічний апарат Tianwen-1 успішно висадив на поверхню Марса зонд "Чжужун".