RU  UA  EN

Неділя, 29 грудня
  • НБУ:USD 41.65
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.65
Суспільство

Новини

28 грудня

27 грудня

Всі новини

Виші зосереджені на теорії, а студентам необхідна практика - керівниця першої української кіношколи

Діюча в Україні система вищої освіти часто не може повноцінно підготувати студентів до подальшої роботи, оскільки в державних вишах зосереджуються на теорії через відсутність сучасної матеріальної бази. Неформальні ж навчальні заклади з перших днів навчання занурюють студентів у реальні практичні умови їх майбутньої професії.

На цьому наголосила керівниця першої української кіношколи Ukrainian Film School Альона Тимошенко під час форуму "Україна 30. Освіта і наука".

"Ukrainian Film School зараз є конкурентом вищих навчальних закладів, тому що до нас приходять навчатися й отримати практику з інших вишів. Ми даємо можливість працювати в професії вже під час навчання. Для творчих професій, таких як акторська майстерність чи продюсування, не потрібно 5 років університету – достатньо 1-2 років практики", - сказала керівниця кіношколи, створеної на базі найбільшої у Східній Європі кіностудії FILM.UA.

Щороку Ukrainian Film School випускає 800 фахівців у галузі кіновиробництва за спеціальностями: акторська майстерність, режисура, сценарна майстерність, операторська майстерність, продюсування. Викладацький склад налічує більше 50 фахівців-практиків, які професійно володіють як матеріальною базою, так і актуальною інформацією на ринку.

"Виші часто відірвані від того, що відбувається на ринку. Вони не знають, які є тренди, які є гранти, які є можливості для студентів. Натомість, наша мета – привести студента на знімальний майданчик з перших днів навчання, а не після отримання диплому", - зауважила Тимошенко.

Серед випускників школи - виконавиця головної ролі у фільмі "Віддана" Алеся Романова, сценарист фільму про Валерія Лобановського Стас Верещук і багато інших студентів, що успішно стартували в професії ще під час навчання. Студенти школи регулярно беруть участь у пітчингах Держкіно і Українського культурного фонду, а також співпрацюють з Netflix.

"Творчі професії транслюють світу українську культуру, популяризують нашу країну. Тому ми повинні приділяти велику увагу розвитку цієї галузі", - сказала керівник Ukrainian Film School.