Група китайських археологів під час розкопок в провінції Хенань виявили древній монетний двір віком 2500 років і "монети-лопати", які використовували за часів династії Чжоу в Китаї.
Про це пише видання Аncient-origins.
За даними ЗМІ, розкопки проходили на території міста Гуаньчжуан, який в стародавні часи був адміністративним центром держави Чжен, однією з головних регіональних держав, що існували до створення китайської імперії.
Група археологів натрапила на майстерню з виробництва виробів з бронзи, де знайшли різні форми для карбування монет, а також фрагменти самих "монет-лопат" і металеві відходи виробництва.
Археологи називають ці монети "лопатами" через їх схожість з відомим інвентарем. "Монети-лопати" вважаються найстарішою формою грошей, яка була в про часи династії Чжоу в Китаї. Ці гроші також були в обороті під час імперії Чжен до тих пір, поки їх обіг не був заборонений першим китайським імператором в 221 році до нашої ери.
Дослідження показало, що "монети-лопати" почали карбувати в 640-550 роках до нашої ери. Це говорить про те, що вік монетного двору становить 2500 років. Відкриття групи археологів робить монетний двір одним з найстаріших у світі.
"Виготовлення монет було одним з найбільш революційних фінансових нововведень в історії людства. Воно дозволяло легко торгувати, підраховувати і накопичувати багатство", - підкреслив доктор Хао Чжао з Університету Чженчжоу.
Раніше ми розповідали, що археологи знайшли на "піратському острові" древню схованку зі зброєю.