RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Суспільство

Новини

22 січня

Всі новини

Збереглися навіть вуса: фото і нові дані про мумію лева, що жив в льодовиковий період

Вчені проводять нове масштабне дослідження, об'єктом якого є мумія вимерлого печерного левеняти, знайдена в Якутії. Дитинчаті майже 30 тисяч років, але його хутро, шкіра, зуби та вуса залишилися недоторканими.

Про це повідомляє Live Science.

"Близько 30 тисяч років тому, коли величезні мамонти та шерстисті носороги бродили по Північній півкулі, крихітне печерне левеня з золотисто-коричневим хутром здійснило свою останню прогулянку по сибірській тундрі", - пише видання.

Дослідники припускають, що раптово сталася катастрофа, яка розколола вічну мерзлоту під ногами дитинчати, що і стало причиною його смерті. В льоду його тіло швидко муміфікувалося і сьогодні хутро, шкіра, зуби та внутрішні органи виглядають майже такими ж, як і в день смерті, яка настала тисячі років тому.

Зазначається, що скам'янілі останки печерного левеняти було виявлено у 2017 році в Якутії мисливцями за бивнями мамонта. Вчені назвали тварину Спарта. З його допомогою їм вдалося вивчити анатомію вимерлих кішок з безпрецедентними подробицями.

"Спарта, ймовірно, є найдобріше збереженою твариною льодовикового періоду, яку коли-небудь було знайдено, і вона більш-менш не ушкоджена, якщо не брати до уваги трохи наїжаченого хутра. У нього навіть було збережено вуса", - зауважив співавтор дослідження професор генетики з Центру палеогенетікі в Стокгольмі Лав Дален.

Фото: livescience.com

Раніше ми писали, що вчені розкрили загадку масової загибелі тварин 9 млн років тому.