RU  UA  EN

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Суспільство

Новини

18 січня

Всі новини

На небі з'явиться рідкісне "вогняне кільце" - коли можна буде спостерігати сонячне затемнення

Після неймовірного повного сонячного затемнення, яке відбулося 8 квітня, жителів Землі очікує друга масштабна астрономічна подія - кільцеве сонячне затемнення. Воно відбудеться у вівторок, 2 жовтня, а його пік припаде на 21:46 за Києвом.

"Апостроф" розповідає, хто і де зможе побачити сонячне затемнення і що означає ця подія.

Кільцеподібне сонячне затемнення - це коли Місяць закриває диск Сонця. Спостерігати його зможуть тисячі людей, однак в Україні його побачити не вдасться.

Смуга затемнення розпочнеться в акваторії Тихого океану, далі піде спочатку у східному, а потім у південно-східному напрямку, перетне екватор, дійде до південної частини Південної Америки, пройде територією Чилі та Аргентини і вийде в акваторію Атлантичного океану.

Таким чином різні фази затемнення буде видно:

  • на більшій частині акваторії Тихого океану;
  • у південній частині Південної Америки (Чилі, Аргентина, Уругвай , Парагвай, центральні та південні райони Болівії, південні райони Перу та Бразилії);
  • в крайній південно-західній зоні акваторії Атлантичного океану.

Воно закінчиться в південній частині Атлантичного океану, на північ від Фолклендських островів (Фолклендські острови побачать лише "часткове" затемнення).

Які бувають сонячні затемнення

Повне: Місяць повністю закриває сонце, відкидаючи тінь на Землю.

Кільцеподібне: Місяць не повністю закриває Сонце, що призводить до появи ореолу сонячного світла, відомого як "вогняне кільце", яке видно навколо силуету Місяця.

Часткове: Сонце лише частково закрите Місяцем, що створює враження, ніби сонце "кусає" його.

Гібридне: поєднання повного та кільцевого сонячного затемнення.

Сонячні затемнення відбуваються лише у фазу молодика, коли освітлена сторона Місяця звернена від Землі.

І кільцеподібні, і повні сонячні затемнення відбуваються, коли Місяць відкидає свою тінь на частину Землі. Річ у тому, що при кільцевому сонячному затемненні Місяць знаходиться далі від Землі, тому він здається нам меншим і тому не покриває так багато Сонця.

За даними timeanddate.com, лише близько 175 тисяч людей побачать кільцеподібне сонячне затемнення 2 жовтня. І ще приблизно 239 мільйонів побачать лише часткове сонячне затемнення, але не кільцеподібне сонячне затемнення.

Наступне затемнення, яке можна буде побачити в Україні, відбудеться 15 березня 2025 року.

Нагадаємо, 8 квітня 2024 року відбулось "Велике американське затемнення". Пік затемнення прийшовся на 20:18, а закінчилось воно о 23:52 за київським часом.