RU  UA  EN

Вівторок, 21 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Суспільство

Новини

21 січня

Всі новини

Пацюки люблять швидкість: вчені навчили щурів водити авто

Вчені, які навчають щурів водити машину, виявили, що гризуни не тільки здатні керувати своїми крихітними машинками, але й справді отримують задоволення від їзди і роботи своїх двигунів. Професор Ричмондського університету, нейробіолог Келлі Ламберт, яка керує дослідженням з 2019 року, і її команда виявили, що ці гризуни дуже люблять керувати своїми мініатюрними транспортними засобами.

Про це Ламберт розповіла The Conversation.

Дослідження Ламберт має на меті проаналізувати зв’язок між тваринами та їх середовищем, як розвивається їхнє пізнання та як вони обробляють нові навички. Дослідження щодо водіння щурів стало вірусним у 2022 році та навіть потрапило в документальний фільм Netflix. Нове відкриття також показало, що щури заздалегідь чекали можливості сісти за кермо.

"Неочікувано ми виявили, що щури мали інтенсивну мотивацію до навчання водінню, часто стрибали в машину та запускали "двигун" перед тим, як їх автомобіль виїхав на дорогу. Троє щурів, навчених водінню, нетерпляче побігли вбік клітки, підстрибуючи, як це робить мій пес, коли його запитують, чи хоче він прогулятися", — розповіла науковиця, додавши, що щурі в цей момент дійсно могли відчувати щось позитивне — хвилювання та очікування.

Її команда прийшла до висновку, що хвилювання щурів могло виникнути через поєднання їхньої "реакції Павлова" — знання, що вони будуть винагороджені частуванням за поїздку — на додаток до їхнього позитивного досвіду від керування їх автомобілями розміром з півлітра.

"Замість того, щоб натискати кнопки для отримання миттєвих винагород, вони нагадують нам, що планування, передбачення та насолода від поїздки можуть бути ключовими для здорового мозку", — написала вона.

Нагадаємо, британські вчені пояснили, чому люди почали цілуватися - насправді причина огидна.